BTC : 64377 ₺ ETH : 1692 ₺ XRP : 1.401 ₺ LTC : 313 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.636 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bu coine dikkat! Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en aktif geliştirici ekibine sahip coin hangisi?

Bu coine dikkat! Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en aktif geliştirici ekibine sahip coin hangisi?

Bu coine dikkat! Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en aktif geliştirici ekibine sahip coin hangisi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en aktif geliştirici ekibine sahip coin hangisi? Bazı kripto paraların GitHub aktiflik durumlarına bakalım.


Bitcoin ve Ethereum’dan sonra en aktif geliştirici ekibine sahip coin hangisi?

GitHub’da aktif olma durumlarına göre ilk üç sırada yer alan kripto paraları şöyle sıralayabiliriz: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK). Bu üçü söz konusu platformda lider.

Kripto analiz platformu Santiment’in yayımladığı verilere göre, Ethereum (ETH) ve Chainlink (LINK), GitHub’daki geliştirici topluluklarının etkinliği söz konusu olduğunda önde gelen kripto para birimleri. En aktif geliştirici ekipleri sıralaması yapılırken, GitHub’a verdikleri katkılar, alınan yorumlar, wiki düzenlemeleri ve tabii ki halka açık platformları hesaba katılıyor.

İlgili – 2 yıl önce verdiği 90 dolarlık emirle 2 milyon dolar kazanan şanslı LINK sahibi!

koinmedya_brave

Bitcoin, tutarlı bir gelişme ilerlemesine sahip

Belirli bir açık kaynaklı projenin halka açık havuzundaki her değişikliği temsil eden GitHub, kripto projelerinin değerlendirilmesine yardımcı olan ölçümler sunar.

Santiment, Bitcoin’in son dört yıldaki gelişimindeki istikrarlı büyümesi nedeniyle en iyi kripto para birimleri arasında öne çıktığını belirtiyor.

Daha önce Mayıs 2019’da Twitter CEO’su Jack Dorsey, Square Crypto’yu tanıtmıştı. Bitcoin ekosistemine katkıda bulunan tam zamanlı programcıları işe alan halka açık şirketini. 2020’de bir hibe programı başlattı ve Lightning Development Kit’in (LDK) geliştirilmesine başladı.

İlgili – En iyi Bitcoin forum ve toplulukları – Kripto para konuşulan BTC forumları

koinmedya_brave

Litecoin (LTC) de bu coinleri takip ediyor.

Bu arada, Santiment’in verilerine göre Litecoin (LTC) de TOP coinlerin arkasından geliyor. Geçen sene Ağustos’ta, bazıları yedinci en büyük kripto para LTC’nin geliştiriciler tarafından terk edildiğini iddia ediyordu. Bunu söylerken GitHub verilerine bakıyorlardı.

LTC geliştiricisi Lee ise bu söylentileri yalanladı. Ayrıca kodları benzer olduğu için Litecoin’in Bitcoin’in güncellemelerini entegre edeceğini de belirtmişti.

Kaynak

Etiketler: