BTC : 83381 ₺ ETH : 2907 ₺ XRP : 1.897 ₺ LTC : 366.8 ₺ USDT : 7.606 ₺ XLM : 0.594 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı sürüyor: Düşüş nerede bitecek?

Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı sürüyor: Düşüş nerede bitecek?

Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı sürüyor: Düşüş nerede bitecek?
0

Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı sürüyor ve piyasada ciddi bir erime söz konusu. Bitcoin bazı borsalarda 10 bin doların altına geriledi.


Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı sürüyor!

Kripto para piyasalarında 20 Temmuz’dan düne kadar ciddi değer artışı yaşandı. Ancak 3 Eylül’den itibaren kripto para piyasalarında ciddi bir düzeltme yaşanıyor.

Kripto para piyasalarının toplam değeri 3 Eylül 2020’de 393 milyar doları görerek 2020’nin rekorunu kırdı. Dün başlayan düzeltmenin etkisi ile piyasada yaklaşık 60 milyar dolarlık bir erime yaşandı. Yazının kaleme alındığı saatte Bitcoin’in toplam piyasa değeri 190 milyar dolara ve altcoinlerin toplam piyasa değeri ise 150 milyar doların altına geriledi.

Aşağıdaki grafikte kripto para piyasalarındaki genel görünümü görüyoruz.

koinmedya_brave

Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı sürüyor: Düşüş nerede bitecek?

Kripto paralarda genelde çift basamaklı oranlarda değer kaybı dikkat çekiyor. Son günlerin popüler kripto paralarından olan DeFi platformlarının tokenlarında da ciddi değer kaybı gözleniyor: Ampleforth (-%35), Balancer (-%30), Band Protocol (-%25), Kyber (-%19), Chainlink (-%18), Synthetix (-%16.5), Aave (-%15).

DeFi platformlarının genelinde çift basamaklı düzeltme yaşanırken Yearn.finance’in kripto parası YFI’deki düzeltme daha düşük seviyede seyrediyor. YFI’de yaklaşık %5’lik düzeltme gözleniyor ve 29,400 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Avrupa Borsasında listelenmeye başladı

Kripto para piyasalarının tek kazananı ise Tron ve BitTorrent oldu.

DeFi platformlarının kripto paralarında yaşanan ciddi değer kaybına rağmen DeFi platformlarında tutulan fonlar hala ciddi bir düzeyde tutunuyor. Düzeltmenin hemen öncesinde DeFi platformlarındaki fonların değeri 9.5 milyar dolara ulaşmıştı. DeFi’de tutulan fon miktarı yazının kaleme alındı saatte 8.72 milyar dolar düzeyinde.

Aşağıdaki grafikte 3 Eylül’deki düzeltmeye Bitcoin’in gösterdiği tepkiyi görüyoruz. 3 Eylül’de Türkiye saatiyle saat 11’de başlayan düzeltmenin etkisi ile BTC/USD paritesi, 4 Eylül 01:00’da Bitstamp borsasında 10 bin doların altını gördü.

Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı Bitcoin ve Ethereum’da kan kaybı sürüyor: Düşüş nerede bitecek?

Kaynak