BTC : 82599 ₺ ETH : 2814 ₺ XRP : 2.139 ₺ LTC : 414 ₺ USDT : 7.081 ₺ XLM : 0.7582 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoinAltcoin Haberleri
  3. Bitcoin ve Altcoinler Çevrimdışı Kullanılabilecek mi?

Bitcoin ve Altcoinler Çevrimdışı Kullanılabilecek mi?

Bitcoin ve Altcoinler Çevrimdışı Kullanılabilecek mi?
0
huobi_koinmedya
Kripto para birimlerinin henüz dünya çapında kabul görmemesinin nedenlerinden birisi internet kullanmadan bağımsız olarak işlev görmemesi ile alakalı olabilir. Cryptofuse, Bitcoin ve Altcoinler ile çevrimdışı olarak yapılan işlemleri etkinleştirecek ilk offline blockchain’i tanıttığı için bu durum neredeyse değişmek üzere.


Bitcoin ve Altcoinler Çevrimdışı Kullanılması Mümkün Mü?

Cryptofuse tarafından yayınlanan bir bildiride, Bitcoin ve Altcoinler ile ilgili şu çarpıcı ifadelere yer verilmiştir:

“Günümüzün dünyasında, kripto para biriminde ve blockchain’deki verilerin taşınmasının tek yolu, kullanıcının çevrimiçi olduğu zamandır. Yatırımcılar CryptoFuse‘ın üçlü patent bekleyen protokol ve donanım çözümleri ile ONLINE bağlantılı bir açık defter üzerinde kripto para birimini, tedarik hattı verilerini ve akıllı sözleşmeleri OFFLINE’a güvenli ve verimli bir şekilde aktarabilirler.”

Dünyanın bazı bölgelerinde internet güvenilir olmadığı veya insanların İnternete erişim imkânı olmadığı için, bazı kullanıcılar çok istedikleri halde kripto para kullanamadılar hatta böyle bir şeyin varlığını bile duyamadılar.

Fiat  para birimlerini hem online hem de offline olarak işlem görebildikleri için sanal para birimlerinden daha yüksek bir kazanç elde ediyorlar. Peki, ya eğer kripto paralar da aynı şekilde işlenebilirse ne olur?

koinmedya_brave

Cryptofuse konseptinin Bitcoin ve Altcoinler konusunda çözüm getirmesi muhteşem bir gelişme. Geleneksel kripto para birimleri olan bitcoin ve altcoin vs.’den farklı olarak, mikro-ödemelerin blokchainde çoğaltılmadan çevrimiçi / çevrimdışı hale getirilmesini bu yeni yazılım sayesinde mümkün kıldılar.

Cryptofuse ile Amaç Nedir?

Konseptin öncelikli amacı, Bitcoin ve Altcoinler olarak adlandırılan kripto paraların çevrimdışı kullanılmasının yolunu açarak toplumsal kabülün daha hızlı gerçekleşmesine imkan tanımaktır.Cryptofuse, orijinalinde ordu için geliştirilen ağ teknolojisini kullanarak, düğümlerin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlar. Şirket tarafından yayınlanan ShortFuse, QuickFuse ve CryptoFuse ürünleri ile kullanıcılar, kripto para gönderebilir ve alabilir, ayrıca internet ile veya internet olmadan da istedikleri işlemleri yapabilirler.

Herhangi bir yerde bu teknolojiler kullanıldığında, kripto para birimlerinin daha fazla sayıda kişiye ulaşması bekleniyor. Ayrıca kripto para kullanan kullanıcıların artmasıyla, talebin kripto para birimlerinin fiyatlarını kısa sürede yükseltmesi ümit ediliyor.

 

koinmedya_brave