BTC : 84186 ₺ ETH : 2932 ₺ XRP : 1.907 ₺ LTC : 368.8 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.604 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin vadeli ve opsiyon işlem hacimleri yükseliyor – Neye işaret?

Bitcoin vadeli ve opsiyon işlem hacimleri yükseliyor – Neye işaret?

Bitcoin vadeli ve opsiyon işlem hacimleri yükseliyor – Neye işaret?
0

Bitcoin vadeli ve opsiyon işlem hacimleri yükseliyor. Traderler, bunun yakında yaşanacak büyük bir BTC hareketinin habercisi olduğunu düşünüyor. 


Bitcoin vadeli ve opsiyon işlem hacimleri yükseliyor

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasası son bir günde yatay bir seyir izliyor. Boğalar 8,000 doları geri alma girişiminde bulunsa da aşırı satış baskısı sonucu bu bölgeden geri çekilmek zorunda kaldılar.

Öyle görünüyor ki şu an büyük traderler Bitcoin’in önümüzdeki günlerde kocaman bir hareket yapmasını bekliyor. Çünkü CME vadeliler hacmi yükseliyor. Ayrıca bu yükseliş hacmi 10,500 dolardan düşüşten sonra bu seviyelerde olmamıştı.

Ayrıca Bitcoin opsiyon hacmi ile ilgili veriler de bu büyük hareket beklentisini doğruluyor. Çünkü burada da yeni bir tüm zamanların en yüksek değeri ile rekor kırıldı.

koinmedya_brave

İlgili – Bitcoin DeFi devrimine ne zaman dahil olacak?

BTC 8,000 doların hemen altında: Boğalar ve ayılar çıkmazda

Bitcoin şu an 7,850 dolar civarında ve son görülen 7,600 dolarlık dipten bir miktar uzaklaşmış görünüyor. Günlük zirve ise 7,950 dolar civarında.

Kısa vadede boğaların 7,700 dolar bölgesini koruması önem taşıyor. Çünkü bu seviye, birçok analistin BTC’ni Ocak’ta boğaya dönüştüğünü düşündüğü nokta.

Eğer alıcılar bu seviyenin altına düşüşü önleyebilirse, o zaman muhtemelen yeterli bir alım baskısı oluşabilir. Sonuçta Bitcoin yükseliş şansı yakalar.

İlgili – Bitcoin güvenli liman unvanını taşıyabilecek mi?

Vadeliler hacmi neye işaret?

Kısa vadede iki faktör Bitcoin’de büyük bir hareketin yakın olduğuna işaret ediyor. Bunlardan biri Bitcoin CME vadeliler hacmi ve diğer de opsiyon işlemleri hacmi. Her ikisi de yükseliyor.

Son 24 saat zarfında Bitcoin CME Vadeliler işlem hacmi 400 milyon doların üzerine fırladı. Şubat ayının ortalarından bu yanan bu seviyeleri görmemişti. Tam da boğa piyasa yapısının ilk çökmeye başladığı sıralarda.

Bitcoin vadeli ve opsiyon işlem hacimleri yükseliyor. Traderler, bunun yakında yaşanacak büyük bir BTC hareketinin habercisi olduğunu düşünüyor. Kaynak: Skew

CEM Vadeliker hacmindeki sıçrama kripto paranın fiyatında her iki yöne de hareketin işareti olabilir. Devam eden düşüş durumuna göre, traderlerin daha fazla gerileme beklediğini söyleyebiliriz.

Bu beklentiyi ayrıca BTC opsiyon işlemleri hacmi de destekliyor. Çünkü opsiyon hacmi yaklaşık 200 milyon dolarla yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini kırdı. Bu da önümüzdeki günler ve haftalarda patlama yapacak hareketin çok yakın olduğunu gösteriyor.

Kaynak

Etiketler: