BTC : 84850 ₺ ETH : 2809 ₺ XRP : 2.191 ₺ LTC : 426.5 ₺ USDT : 7.28 ₺ XLM : 0.7663 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. “Bitcoin vadeli işlemler fiyatlarında garip hareketlilik”: Forbes

“Bitcoin vadeli işlemler fiyatlarında garip hareketlilik”: Forbes

“Bitcoin vadeli işlemler fiyatlarında garip hareketlilik”: Forbes
0
huobi_koinmedya

Forbes’te bugün yayınlanan makale, Bitcoin vadeli işlemler fiyatlarında yaşanan garip hareketlenmelere dikkat çekiyor. Future fiyatları prim yapmaya başladı


Bitcoin vadeli fiyatlarında değişim fiyat artışına mı işaret ediyor?

Bitcoin fiyatlarındaki düşüşlere rağmen garip biçimde Bitcoin vadeli işlemler (future) fiyatlarında artış gözleniyor. Bitcoin fiyatlarında Haziran ayındaki zirve fiyatına rağmen neredeyse yüzde 50 oranında değer kaybı yaşadı. Bitcoin spot değerlerindeki bu kayba rağmen Bitcoin future fiyatları prim yapıyor. Bu durum ister istemez Bitcoin fiyatlarında bir yükseliş habercisi mi yorumuna neden oluyor.

Lütfen Bkz: Nobl sigorta şirketi kripto para anketi sonuçları

6 Aralık 2019 (bugün) tarihli Billy Bambrough imzalı Forbes dergisinde yayınlanan makale, Bitcoin future fiyatlarındaki bu garip hareketlenmeye değiniyor.  29 Kasım ve 2 Aralık tarihleri arasında Bitcoin future fiyatlarında yüzde 30’luk bir prim artışı yaşanırken spot fiyatlarında (cari fiyatlar) yüzde 6’lık bir değer kaybı var.

koinmedya_brave

Konu ile alakalı Arcane Research’ın ifadeleri ise şu şekilde:

“Mart 2020 vadeli sözleşmeler fiyatlarında artış yaşanmasına rağmen Bitcoin fiyatları düşüyor. Ve bu gelişme alışılmışın ötesinde”

Son günlerde Bitcoin fiyatlarındaki volatilite artışını da dikkate alacak olursak yatırımcılar, Bitcoin fiyatlarında ciddi değişim bekliyor.

Aşağıdaki grafikte Aralık 2019 ve Mart 2020 dönemi arasında Bitcoin vadeli işlemler fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin vadeli işlemler "Bitcoin vadeli işlemler fiyatlarında garip hareketlilik": Forbes

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Saatlik en yüksek Bitcoin işlem hacmi gerçekleşti: $9 milyar

Bitcoin vadeli işlemler fiyatlarının prim yapmaya başlaması yatırımcıların gelecek BTC fiyatları hakkında pozitif düşündüklerini gösteriyor. Söz konusu pozitif algıda Mayıs 2020 dönemindeki halving etkili olmuş olabilir. Bilindiği üzere önümüzdeki Mayıs ayından itibaren Bitcoin arzı yarı yarıya azaltılacak. Madencilere verilen Bitcoin ödülleri 12,5’den 6,25’e düşüyor.

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 7.400 dolardan işlem görüyor.

Kaynak