BTC : 66103 ₺ ETH : 1631 ₺ XRP : 1.377 ₺ LTC : 320 ₺ USDT : 6.741 ₺ XLM : 0.5513 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin uzun vadeli yatırım konusunda gayrimenkulle baş edebilir mi?

Bitcoin uzun vadeli yatırım konusunda gayrimenkulle baş edebilir mi?

Bitcoin uzun vadeli yatırım konusunda gayrimenkulle baş edebilir mi?
0
huobi_koinmedya

Son beş yıllık süreç içerisinde değerini 20 kattan fazla artıran Bitcoin uzun vadeli yatırım olarak alternatifleri ile mücadele edebiliyor mu?


Bitcoin uzun vadeli yatırım konusunda ne vadediyor?

Bir finansal hizmetler şirketi olan Bankrate tarafından yapılan yeni bir araştırmada, 1000 kişiden oluşan Amerikalı katılımcılara şu soru yöneltiliyor:

“On yıldan daha fazla bir süre ihtiyaç duymayacağınız bir miktar parayı aşağıdaki seçeneklerden hangisinde uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendirirdiniz?”

Seçenekler arasında gayrimenkul, hisse senetleri, nakit tasarrufu, değerli metaller ve tabi ki Bitcoin ve diğer kripto para birimleri yer alıyor. Listenin başında konutlarla ilgili yaşanan krizin üzerinden sadece 11 yıl geçmiş olmasına rağmen, gayrimenkul % 31’lik bir oranla birinci sırayı alıyor.

Kripto para birimleri ise sadece % 4’lük bir işaretleme ile en az popüler olan yatırım olarak karşımıza çıkıyor. İşin ilginç olan kısmı ise, katılımcıların % 5’lik bir kısmı ise soruya “yukarıdakilerden hiçbiri” olarak cevap veriyor. Yani araştırmaya katılanların % 5’i yukarıda sıralanan yatırım yöntemlerinin hiçbirini uzun vadeli yatırım olarak görmüyor.

koinmedya_brave

Listenin üst kısmına tekrar dönecek olursak, bir sonraki en popüler yatırım aracı olarak ikinci sırayı % 20’lik bir oranla hisse senetleri alıyor. Nakit tasarrufu ise % 19’luk bir oranla onu izliyor. Altın / değerli metaller ve tahviller ise sırasıyla % 11 ve % 7’lik oranlarla sıralamada yerlerini alıyorlar.

Bitcoin Genç Jenerasyonda Çok Daha Popüler

Araştırmada katılımcılar yaş gruplarına göre ayrıldığında ise sonuçlar değişiyor. Yani 1981 -1996 yılları arasında doğan Milenyum jenerasyonu için hisse senetleri en popüler yatırım aracı halini alıyor.

Genel olarak genç jenerasyonu temsil eden demografik grubun ev sahibi olmaya ilgi duymadığı düşünülüyor. Fakat araştırma sonucuna göre Milenyum jenerasyonu diğer gruplara göre mülk sahibi olmayı daha fazla önemsiyor(% 36).

Kripto para birimleri de aynı zamanda genç yatırımcılar arasında daha popüler görünüyor. Kripto para birimlerine yatırım söz konusu olduğunda genç yatırımcıların yaşlı jenerasyona göre açık farkla daha ilgili olduğu gözleniyor. Araştırmaya katılanlar arasında 1965 – 1979 yılları arasında doğan demografik grup, genç katılımcılara göre üç kat daha az kripto para birimlerine yatırım yapmaya ilgi duyuyor. Daha eski kuşaklar ise yani 1944 ile 1964 yılları arasında doğan demografik grup, neredeyse hiç kripto para birimlerine ilgi duymuyor.

koinmedya_brave

Araştırmanın sonucundan da anlaşılacağı üzere Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmak genç jenerasyonda daha yaygın ve daha popüler.

Kaynak

Etiketler: