BTC : 84226 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.917 ₺ LTC : 369.7 ₺ USDT : 7.611 ₺ XLM : 0.5949 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin TOBO ile geri dönüş yapabilir

Bitcoin TOBO ile geri dönüş yapabilir

Bitcoin TOBO ile geri dönüş yapabilir
0

Bitcoin TOBO ile boğa trendine dönebilir. BTC bugünlerde ayıların elinden çok çekti. Bir analiste de 2020’de lider kripto paranın nasıl yeniden boğa trendine kavuşacağının formülünü çizdi.


Bitcoin TOBO ile boğa dönüşü yapabilir

Bitcoin yıl sonuna sayılı günler kalan bu günlerde ayı görünümü ile işlem görüyor. Coin Market Cap’in verilerine göre BTC bugün (27 Aralık 2019) TSİ 17.08’de yüzde 0.65 artış ile 7,275 dolardan işlem görüyor. Ancak yine de lider kripto para her an 7,000 dolar destek bölgesini kırabilecek pozisyonda bulunuyor. Ancak şimdilik 7,200 dolar desteğini korunuyor.

Mevcut piyasa durumunda yatırımcı ve traderlerin en çok merak ettiği konu Bitcoin’in yeniden ne zaman yükseleceği, ayı trendinden boğa trendine nasıl geçeceği ve yeni bir ralli olup olmayacağı ile ilgili.

Twitter’deki bir trader ise bir grafik ile birlikte 2020 için BTC fiyatının nasıl boğa trendine dönüş yapabileceğinin formülünü paylaştı.

koinmedya_brave

İlgili – Analist: 6000 dolar Bitcoin için %300 rallinin başlangıcı olabilir

Mark_Robinson (@MarkRobTrades) tweetinde şöyle diyor: “2020 için formül şu şekilde: Golden cross + halving + baş ve omuzlar = boğa trendi”

Ters Omuz Baş Omuz formasyonu

Trader tweette paylaştığı grafikte birkaç formasyon ve indikatöre dikkat çekiyor. Bunlardan birincisi grafik üzerinde açık bir şekilde görülen Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonu.

Bitcoin TOBO ile boğa trendine dönebilir. BTC bugünlerde ayıların elinden çok çekti. Bir analist de 2020’de lider kripto paranın nasıl yeniden boğa trendine kavuşacağının formülünü çizdi.

BTC/USD 4 saat grafiği Kaynak: Bitstamp

Ters baş ve omuzlar, bir boğa formasyonu olarak biliniyor. Grafikte de formasyonun artık sol omuzu ve başı tamamladığı görülüyor. Artık sağ omuz da oluşmaya başlamış. Trader ayrıca tam da bugünlerde yaşanan bir “golde cross”a da işaret ediyor grafikte.

Mark Robinson, bu grafik üzerinden TOBO ve golden cross sonrası Bitcoin fiyatının birkaç direnci kırarak yükseleceğini öngörüyor. Grafikteki yükseliş sırasında BTC 7,600 dolar ve 7,800 dolar seviyelerini geçiyor. Yükselişin hedefi olarak ise grafikte 8,150 dolar seviyesi işaretlenmiş.

Bu Bitcoin fiyat tahminine göre kripto para 2020’in başlarında bu yükselişini gerçekleştirecek.

Onur Barık da Twiter’de benzer bir duruma dikkat çekiyor ve şöyle diyor: “Btc Usd 1 D muhtemel Tobo hedefler ve stoploss.”

Bu arada başka bir analist ise Mayıs 2020 halvingine kadar BTC’nin 10,000 doları göreceğini düşünüyor.

İlgili haber – 6000 dolara düşüşü öngören analist şimdi de %40 Bitcoin rallisi bekliyor

Kaynak