BTC : 65360 ₺ ETH : 1623 ₺ XRP : 1.375 ₺ LTC : 317.1 ₺ USDT : 6.8 ₺ XLM : 0.5329 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Bitcoin SV gerçek Bitcoin olabilir mi?

Bitcoin SV gerçek Bitcoin olabilir mi?

Bitcoin SV gerçek Bitcoin olabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Huobi Twitter anketine göre kullanıcıların üçte biri Bitcoin SV için gerçek Bitcoin ifadesi kullanıyor. Acaba bu düşüncede haklılık payı var mı? Yoksa bu bir yanlış anlama mı?


Huobi Borsası’ndan ilginç anket

Huobi Global işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsalarından biri. Bu borsa yakın zamanda Bitcoin SV paritesini de işlemlerine ekledi. Tabi böyle olunca Twitter’da bir anket düzenlenerek kullanıcılara Bitcoin SV hakkındaki görüşleri soruldu. İlginç bir şekilde ankete katılanların önemli bir bölümü Bitcoin SV’nin gerçek Bitcoin olduğunu düşünüyor.

İlgili:Huobi token düşüş baskısından kurtuluyor mu?

Singapur kökenli bu borsa kendi stabil coini (HUSD) ile Bitcon SV paritesinin işlem olanağını kullanıcıların hizmetine sunduğunu açıkladı. Bu büyük borsa kendi stabil coininin fikrini 2018’de tartışmaya başlamış ve bu yılın başında da ERC-20 token olarak çıkarmayı başarmıştı. Diğer pek çok stabil coin gibi HUSD token da Amerikan Doları’na bağlı olarak çıktı. Bu tokeni destekleyen dolarlar düzenleyici Paxos güvencesiyle New York Eyaleti Finansal Servisler bölümünde tutuluyor.

koinmedya_brave

İlgili:Huobi Token (HT) Nedir? Binance Token (BNB) Gibi Bir Potansiyele Sahip mi?

HUSD ile BSV paritesi işlemleri bu sabah 08:00 GMT itibariyle başladı. Bu işlem başladıktan hemen sonra Huobi takipçilerine  Twitter’da bir anket düzenleyerek Bitcoin SV gerçek Bitcoin olabilir mi? Şeklinde bir soru sordu. Ankete katılan 2,583 kişinin  % 33’ü bu soruyu evet şeklinde cevaplandırması herkesi şaşırttı.

SimilarWeb’e göre bu borsanın işlemlerinin yarıdan fazlası Çin’den yapılıyor. Çin’de Twitter yasak olduğundan bu anketin Çinliler tarafından yapılmadığını gösteriyor. Dolayısıyla sonuçlar Huobi Borsası’nın kullanıcı profilini yansıtmıyor. Aynı zamanda ankete cevap verenler geniş bir borsa kullanıcı profilini de yansıtmıyor.

Tabi ki gerçekler tamamen farklı. Gerçek Bitcoin 157 milyar dolarlık piyasa değeriyle kral koltuğuna oturmuşken Bitcoin SV 2,283 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Aslına bakarsanız sorunun kendisi kullanıcıyı bu cevaba itecek şekilde hazırlanmış.

koinmedya_brave

Bitcoin SV gerçek Bitcon mi?

Soru böyle  olunca cevap da evet/ hayır şeklinde olması doğal. Onun yerine hangi Bitcoin versiyonunun gerçek Bitcoin olduğunu düşünüyorsunuz şeklinde soru sorulabilirdi.

Twitter’da BTC aramaları BSV aramalarından daha fazla olmasına rağmen bu anketle beraber BSV aramalarını artması da anket sayesinde oldu.Aslında amaçlanan da Huobi Borsası’nın BSV işlemlerine başladığının geniş kitlelere duyurulmasıydı ve bu fazlasıyla gerçekleşti.

Kaynak

Etiketler: