BTC : 86937 ₺ ETH : 3241 ₺ XRP : 2.218 ₺ LTC : 419.2 ₺ USDT : 7.395 ₺ XLM : 0.7739 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin süper döngüsü milyon dolar seviyeleri ile sonlanabilir mi?

Bitcoin süper döngüsü milyon dolar seviyeleri ile sonlanabilir mi?

Bitcoin süper döngüsü milyon dolar seviyeleri ile sonlanabilir mi?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin süper döngüsü başlarsa BTC fiyatı kaç dolara kadar çıkabilir? Bir uzman ve kripto para borsası yöneticisine göre dört – beş yıl içinde 1 milyon doları görebilir. Sebebi ise kurumsal yatırımcılardan gelecek akın.


Bitcoin süper döngüsü ile 1 milyon dolar olabilir

Kraken üst düzey yöneticisi Dan Held, Cointelegraph’ın YouTube kanalında yaptığı açıklamada, Bitcoin süper döngüsü ile ilgili görüşlerini dile getirdi.

Dan Held şöyle konuştu: “Bence bu boğa koşusu (bitcoin süper döngüsünün başlaması ile oluşacak ralli) diğerleri ile kıyaslandığında çok daha güçlü olacak. Çünkü artık kurumsal yatırımcılardan gelen bir para akışı var. Daha gelişmiş bir yapımız var ve daha iyi pazarlamamız…

Bundan dolayı Bitcoin süper döngüsü dediğimiz dönemden geçebiliriz. Bundan dolayı da birçok kişi Bitcoin’in 10,000 dolardan 100,000 dolara ya da 200,000 dolar ve hatta 300,000 dolara yükselebileceğini tahmin ediyor.

koinmedya_brave

Peki, tüm dünya Bitcoin’in ele geçirilemez merkeziyetsiz bir değer saklama aracı olduğunu sonunda anlamaya başladığında ne olur? Sosyalizm yükselirse, vergiler yükselirse, binlerce insanın trilyonlarca dolar parası ile Bitcoin’e akın edebileceğini düşünüyorum. Yani Bitcoin orada durmaz, 1 milyon dolara kadar çıkabilir.”

Bitcoin süper döngüsü başlarsa BTC fiyatı kaç dolara kadar çıkabilir? Bir uzman ve kripto para borsası yöneticisine göre dört beş yıl içinde 1 milyon doları görebilir.

Held, kişisel finansal portföyünün yüzde 90’ının Bitcoin’de olduğunu de belirtiyor. Yine de bu portföy yapısını yatırımcıların çoğuna tavsiye etmediğini de söylüyor. Ayrıca sahip olduğu geleneksel yatırımlar ile kıyaslandığında, elindeki BTC’nin değerinin de katlanarak büyüdüğünü de ifade ediyor. Güncel Bitcoin grafikleri bunu gösteriyor.

Kraken yöneticisi ayrıca blockchain teknolojisinin Bitcoin dışında bir alan için de pek uygulanabilir olmadığına inandığını vurguluyor.

koinmedya_brave

Şöyle konuşuyor: “Bitcoin’e baktığımızda, birçok kişinin şöyle düşündüğünü görüyoruz: ‘Peki, bu blockchain adlanan şey nasıl? Blockchaini alarak amacını diğer her şey için değiştirerek kullanamaz mıyız? Blockchaini aya, yemek işine ya da sanayiye de koyacağız.’ Sanki her şeyin üzerine sihirli blockchain tozu serperseniz bunların verimliği yine sihirli bir şekilde artacak.”

Dan Held’e göre Satoshi Nakamoto blockchain teknolojisini özellikle Bitcoin için kurdu. Ona göre BTC dışında hiçbir şey için işe yaramaz. Tek kullanım alanı da kripto para.

Kaynak

Etiketler: