BTC : 63666 ₺ ETH : 1662 ₺ XRP : 1.372 ₺ LTC : 309.6 ₺ USDT : 6.85 ₺ XLM : 0.5429 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para HaberleriBitcoin
 3. Bitcoin son anda gelen kurtuluş

Bitcoin son anda gelen kurtuluş

Bitcoin son anda gelen kurtuluş
0
huobi_koinmedya

Bitcoin son anda topun ağzından döndü. Günlerdir yaşanan kan kaybının ardından gelen şelale umutlarımızı söndürürken, alıcılar yine son anda ortaya çıktı.


Bitcoin son anda gelen kurtuluş

Bitcoin son anda ipi ucundan döndü ve girdiği tehlikeli sulardan aynı hızla çıktı. Düşmek istemeyen majör kripto para birimi bitcoin için, ders niteliğinde günler yaşıyoruz. Alıcıların son ana kadar pusuda beklediği, satıcıları usul usul, gün be gün yaklaşıp alıcıların olmadığına emin oldukları bir anda nasıl satışa saldırdıklarını ve kendilerini en rahat hissettikleri anda alıcıların nasıl onları avladığını belgesel tadında izliyoruz.

Bitcoin son anda girdiği tehlikeli sulardan çıktı ve güvenli bölgesine geri geldi. Şimdi dün neler olmuş ve bugün bizi neler bekliyor ona bakalım.

Dünkü analiz yazımız için Bkz.: Bitcoin tehlikeli sulara girdi.

koinmedya_brave

H4 (dört saatlik) grafik;

bitcoin son anda Bitcoin son anda gelen kurtuluş

 • H4 grafiğimizde kritik 9.800$ seviyesinde güzel bir tepki alımı izledik. Bu bölgenin son defa test edildiği umuyoruz. Çünkü bu bölgeden gelen tepki alımlarıyla fiyatın, düşen trendimizin üzerine çıktığını görüyoruz. Bitcoin son anda kendini kurtardı.
 • Fiyatın trendin üstüne çıkmasıyla şuan 10.200$ seviyesinin de destek olarak fiyatı tutması gerekiyor. Bu bölgede tutunabilmenin tek yolu 10.500$-10600$ bölgesine saldırmak.
 • Dünkü mumlar gibi alıcıların egemenliği olursa, 10.800$ olan aylık pivot seviyemizin de test edilmesi mümkün.
 • Stoch osilatörümüzün aşırı bölgeye girmesiyle yukarı yönlü ivmelerin artması ihtimali kuvvetlenecektir.

D1 (günlük) grafik;

bitcoin son anda Bitcoin son anda gelen kurtuluş

 • D1 grafiğimizde tek beklentimiz mucizeydi, o da gerçek oldu. Btcusd son anda, bu son kalede, alıcıların tepkili bir şekilde oyuna girmesiyle günü kurtardı.
 • Dünkü gelen ivme ile 10.500$ seviyesini direnç olarak test eden bir fiyat hareketi izledik.
 • Şuan 10.200$ seviyesi üstünde kalma mücadelesi veriyor. Fiyatın dünkü hareketiyle aynı zamanda MA100-sarı hareketli ortalamayı da test ettiğini görüyoruz.
 • Fiyatın dünkü hamlesinin devamıyla MA100 hareketli ortalamasının üzerine geçilmesi hold yapanlara rahat bir nefes aldırabilir. Buralarda oyalanmaması gerekiyor.
 • Tüm olumsuzluklara rağmen bugüne kadar, alıcıların tepkilerini en son anda ve her şey bitti denilen zamanlarda gösterdiğinin altını çizmiştik. Bu film yine tekrar etti ve btcusd son anda gelen alıcı hamleleriyle kızgın kumlardan serin sulara kendini attı.

BTCUSD son anda kendini güvenli bölgesine tekrar taşımayı bildi ve yatırımcısına rahat bir nefes aldırdı. Ancak yeni hamlelerin gelmesi gerekiyor. Bu bölgedeki fiyatlamalar uzadıkça her geçen gün ikili aşağıya çekiliyor. Dünkü hamle ile birlikte ay sonuna kadar olan vademizin devam edebileceğini görüyoruz. 10.800$-11.000$ arası önemli direnç bölgemiz.

Bitcoin an itibariyle 10.200$ civarında işlem görüyor.

koinmedya_brave

NOT: Yazılarımız yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınıza kendi araştırmalarınız sonucu karar veriniz.

Sorularınız için s.basaran@koinmedya.com

 

Etiketler: