BTC : 0.0008349 ₺ ETH : 2.2E-5 ₺ XRP : 19.09 ₺ LTC : 10460 ₺ USDT : 0.000196 ₺ XLM : 146.78 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Yatırım bankası baş danışmanı noktayı koydu: Bitcoin sığınılacak liman

Yatırım bankası baş danışmanı noktayı koydu: Bitcoin sığınılacak liman

Yatırım bankası baş danışmanı noktayı koydu: Bitcoin sığınılacak liman
0

Dünya genelinde devam eden ekonomik belirsizliklerden sonra bazı yatırımcılar için artık Bitcoin sığınılacak liman olarak görülüyor.


Bitcoin Sığınılacak Liman Olarak Görülmeye Başlıyor

BMO Capital Market şirketinin yatırım bankasında baş danışman olan Brian Belski, son açıklamasında çok kısa bir süre sonra Bitcoin sığınılacak liman varlığı olarak görülmeye başlayacak ifadelerini kullanıyor.

CNN Business’te Markets Now programında konuşan Belski, Bitcoin’in volatilitesinin yüksek olduğu gerçeğini kabul etmekle birlikte onun son dönemde gayet çekici olduğunu ifade ediyor. Belski programda yapmış olduğu konuşmada şunları ifade ediyor:

“Özellikle son iki yılı düşündüğümüzde Bitcoin’in volatilitesinin yüksek olduğunu söyleyebilirim. Buna rağmen Bitcoin şu anda en çekici varlıklardan biri. Tabi ki yatırımlarımı sadece bu çekicilik üzerine inşa etmiyorum. Ben yatırımlarımı uzun vadeli bir perspektif üzerine inşa ediyorum. Ve uzun vadeli bir perspektiften baktığınızda Bitcoin sığınılacak liman olarak ifade edilebilir. Ben çok yakın bir zamanda Bitcoin güvenli bölge olarak anılacağına inanıyorum.”

Yatırım strateji baş danışmanının bu yorumları, hisse senetleri piyasasının yılın en kötü satışlarını yaşadığı ve S&P 500, Dow Jones Industrial Average ve Nasdaq Composite’nin yılın en düşük seviyesini gördüğü bir süreçten hemen sonra geliyor.

koinmedya_brave

ABD – Çin Ticaret Savaşları

Bu düşüşte Trump yönetimi ile Çin arasında devam eden mücadelenin sonucu olarak Çin’in para birimi Yuan’da yaşanan devalüasyonun etkisi bulunuyor. Çin para birimi ABD doları karşısında son 12 yılın en düşük seviyesini görüyor.

ABD ve Çin arasında devam eden ticaret savaşının tırmanacağı yönünde sinyaller bulunuyor. Bu nedenle çoğu yatırımcı varlıklarının sığınılacak liman varlıklarına doğru taşımaya başlıyor. Bunlar arsında geleneksel altın, ABD Hazineleri ve İsviçre Frangı bulunuyor. Yatırımcılar potansiyel bir ekonomik dar boğaza karşı kendilerini güvenli bölgelere atmak istiyor.

CryptoGlobe’den bazı analistlerin ifade ettiği gibi artık Bitcoin sığınılacak liman olarak görülüyor. Rhythm Technologies’in pazarlama müdürü Chris Reinertsen, Bitcoin’in ekonomik belirsizlikten korunmak isteyen yatırımcılar için sığınılacak güvenli liman olduğunu ifade ediyor. Reinertsen yakın gelecekte “daha fazla sermayenin Bitcoin’e kayacağını” göreceğimizi de sözlerine ekliyor.

 

Etiketler: