BTC : 64470 ₺ ETH : 1502 ₺ XRP : 1.362 ₺ LTC : 305 ₺ USDT : 6.791 ₺ XLM : 0.4684 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin Haberleri Bitcoin Sevgililer Günü için bize ne hazırlıyor?

Bitcoin Sevgililer Günü için bize ne hazırlıyor?

Bitcoin Sevgililer Günü için bize ne hazırlıyor?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Sevgililer Günü yaklaşırken bir katliama hazırlanıyor olabilir! Popüler bir kripto para analisti, Bitcoin’in daha da geri çekileceğini söylüyor. Önümüzdeki günlerde kripto para birimi hangi seviyeleri test edebilir?


Bitcoin Sevgililer Günü için kanlı bir sürpriz yapabilir ve 8.500 dolara düşebilir!

Kripto traderi Josh Olszewicz’e göre, Sevgililer Günü bu kez Bitcoin (BTC) için tam bir katliam gününe dönüşebilir. Olszewicz, Bitcoin Sevgililer Günü için çok kanlı bir sürpriz yapabilir diyor ve önümüzdeki haftanın başında 8.500 dolara kadar düşebileceğini tahmin ediyor.

Aynı zamanda trader, bu yıl Bitcoin’den çok daha iyi bir performans gösteren Ethereum’un (ETH) da 175 dolara doğru büyük bir düzeltme yapacağını düşünüyor.

Analist, Bitcoin ve kripto para piyasasında neden düşüş bekliyor?

Piyasa duyarlılığındaki bu hızlı değişim, Bitcoin’in aniden 10.000 doların altına düşmesine neden oldu. Kripto para topluluğu, psikolojik olarak kritik bir eşik olan 10.000 doları aşmanın sevincini yaşarken, BTC beş basamaklı bölgede sadece bir gün kalabildi.

koinmedya_brave

Tabii ki, Bitcoin’in aşırı volatil bir varlık olduğu düşünüldüğünde, yüzde dörtlük bir düşüş, o kadar da endişelenecek bir şey değil. Ancak bazıları, bu son yükselişin, BTC’nin 2020’deki yüzde 40’lık rallisinin zirvesi olabileceğinden korkuyor gibi görünüyor.

Bitcoin Sevgililer Günü için kötü bir sürpriz yapbailir diyen Olszewicz, fiyat düzeltmesinin BitMEX’te fonlama oranının geri kalanı kadar açığa satışların birikmesiyle aynı zamana denk geldiğini söylüyor.

Ayrıca Bloomberg Finans haber merkezi, kısa süre önce ayıların kontrolü daha fazla ele geçireceği yönünde öngörülerin yer aldığı fiyat hareketleri ile ilgili bir güncelleme yayınladı.

Haberde son fiyat hareketinin, Bitcoin’in Eylül 2019’da 10.000$ seviyesinin üzerine doğru müthiş bir kırılma yaptıktan sonra %20’lik bir geri çekilme yaptığı şablona benzediğine yer verildi.

koinmedya_brave

bitcoin-sevgililer-gunu

Bloomberg’in önde gelen kripto para analistlerinden biri olan Mike McGlone de, Bitcoin’in mevcut işlem aralığından çıkmasının çok önemli olduğunu belirtti.

“En büyük kriptonun bir sonraki büyük adımı, 8.000 – 10.000 dolar aralığından çıkma girişimi olacak.”

Son fiyat düşüşünü, boğa piyasasının bir konsolidasyonu olarak tanımlayan analist, vadeli işlemlerdeki açık pozisyonların ve hacmin yanı sıra kullanılan on-chain adreslerin, bir ay öncesine göre güçlü bir şekilde artan ve fiyat yükselişini destekleyen en önemli Bitcoin benimsenme metrikleri olduğunu söylüyor.

Aynı zamanda McGlone, bu yılın başlarında, Bitcoin’in kurumsal ve makro bir varlığa dönüştüğünü ifade etmişti. BTC’nin, bu yıl bir dizi faktör nedeniyle daha iyi performans göstereceğini iddia ederek, yakında altın gibi güvenli bir liman olarak kabul edileceğini yazmıştı.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak