BTC : 78801 ₺ ETH : 2758 ₺ XRP : 2.196 ₺ LTC : 410.9 ₺ USDT : 6.962 ₺ XLM : 0.7423 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin sessizliğini bozacak fiyat hareketliliği başlamak üzere

Bitcoin sessizliğini bozacak fiyat hareketliliği başlamak üzere

Bitcoin sessizliğini bozacak fiyat hareketliliği başlamak üzere
0
huobi_koinmedya

Bitcoin fiyatlarında kripto para yatırımcılarının hiç de alışık olmadıkları bir durağanlık yaşanıyor. Bitcoin sessizliğini yakında bozabilir.


Bitcoin sessizliğini bozmak üzere

Son 10 günde Bitcoin fiyatları 9,000 – 9,200 aralığında 200 dolarlık bir bant genişliğinde hareket etti. Bitcoin gibi oldukça yüksek dalgalanma gösteren bir varlık için alışık olmadığımız bir durum. Bazı teknik göstergeler, Bitcoin’deki bu sakinliğin sonuna yaklaştığımızı gösteriyor.

4 saatlik Bitcoin fiyatları simetrik üçgen içerisinde hareket ediyor. Dün Bitcoin bu simetrik üçgeni alttan kırmaya çalıştı ve fiyatlarda hemen 150 dolarlık bir artış geldi ve BTC/USD paritesi 9,200 dolar bandına yükseldi. Bu hareketlenmenin ardından Bitcoin mumlarında uzun fitiller gözleniyor.

Bitcoin sessizliğini

koinmedya_brave

Bitcoin işlem hacmi Mayıs ayındaki ödül yarılamasının ardından düşüş trendinde. İşlem hacmindeki düşüşü aşağıdaki günlük Bitcoin fiyatlarındaki beyaz okta görüyoruz. Günlük Bitcoin grafiğinde RSI ve stokastik RSI değerleri birlikte veriliyor. Stokastik RSI verileri hareket ettiği koridoru alttan kırmak üzere. RSI değerleri ise koridorun orta değerinin altında hareket ediyor. RSI değerleri koridorun alt sınırını güçlü biçimde kırmadıkça fiyatlarda ciddi bir hareketlenme başlamayabilir. Ama trend değişim bölgesinde hareket ettiğini de belirtmekte yarar var.

Bitcoin sessizliğini bozacak

Bitcoin yazının kaleme alındığı saatte 9,050 dolarlık desteğini de kaybetti. 9,000 doların sınırında işlem görüyor. 9 binlik desteğin de kaybedilmesiyle fiyatlarda ciddi dalgalanma başlayabilir. Bitcoin geçen hafta 8,830 doları görmüştü. Bu sefer 100 dönemlik hareketli ortalama (MA) seviyesine kadar gerileyebilir. 100 MA 8,600 dolar seviyesinde beliriyor.

Bitcoin’de direnç seviyesi ise 50 dönemlik hareketli ortalama seviyesinde yani 9,350 dolarda oluşuyor. Kısaca Bitcoin tehlikeli sularda ve aşağı yönlü ciddi dalgalanmalar yaşanabilir.

koinmedya_brave

Kaynak