BTC : 62628 ₺ ETH : 1563 ₺ XRP : 1.218 ₺ LTC : 287.3 ₺ USDT : 6.918 ₺ XLM : 0.4615 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Corona krizine rağmen Bitcoin sene sonunda kaç dolar olur?

Corona krizine rağmen Bitcoin sene sonunda kaç dolar olur?

Corona krizine rağmen Bitcoin sene sonunda kaç dolar olur?
0
huobi_koinmedya

Corona krizine rağmen Bitcoin sene sonunda kaç dolar olur? Finder’in raporuna göre, pandemik etkilere rağmen Bitcoin yıl sonunda şaşırtıcı bir seviyeye ulaşacak!


Corona krizine rağmen Bitcoin sene sonunda kaç dolar olur?

 

Hem kripto para piyasaları hem de geleneksel piyasalar, Corona Virüs pandemisi nedeniyle tarihte eşine ender rastlanan düşüş hareketleri yaşadı. Bir aydan kısa bir süre önce Bitcoin korkunç bir şekilde çöktü. Öyle ki BTC, 3.700 dolar seviyesine kadar gerileyerek adeta yatırımcısının yemeden içmeden kesilmesine neden oldu.

Ancak kendini çabuk toparlayarak birkaç gün içinde yükselmeye başlayan Bitcoin, o zamandan beri kaybının çoğunu geri kazandı. Araştırma şirketi Finder’ın yakın zamanda yayımladığı rapora göre, BTC yükselişine devam ederek yıl sonunda 15.000 dolar seviyesine kadar ulaşacak.

koinmedya_brave

bitcoin sene sonunda kaç dolarÇeşitli endüstriyel alanlar için araştırma, karşılaştırma ve tahmin raporları hazırlayan Finder, Bitcoin 2020 yıl sonu tahminini açıkladı. Rapor BTC’nin yıl sonunda 15.499 $’a ulaşacağını ileri sürdü. Ancak Finder’ın kurucu ortaklarından Fred Schebesta, BTC için 35.000 doların mümkün olduğuna inanıyor.

Fred Schebesta:

”Bütün dünyayı hızla etkisi altına alan ölümcül bir pandemiyle karşı karşıyayız. Ve bunu aşmak için birlik olmalıyız. Eğer dünya önümüzdeki aylara virüsü aşmak için birlikte çalışırsa, bunu kolayca atlatırız. Ne kadar kolektif ve proaktif olduğumuza bağlı olarak BTC’nin 2020 yılı içerisinde 35.000 doları görme şanşı olduğunu düşünüyorum.”

İlgili haber: Corona vakaları azalırken Bitcoin artmaya devam ediyor

koinmedya_brave

Schebesta’nın aksine, Rouge Uluslararası Genel Müdürü Desmond Marshall, Bitcoin’in bu yıl para ya da yatırım aracı olarak varlık gösteremeyeceğini düşünüyor.

Desmond Marshall:

”Virüs giderek yayılıyor, bir çok insan işsiz kalma riskiyle karşı karşıya. Bitcoin ile ekmek veya maske alamazsınız. Bitcoin yeni bir para birimi olmasına rağmen, yeterli kabulü görmedi ve içinde bulunduğumuz süreçte fark yaratacak bir pozisyona ulaşamadı. Yatırım aracı arayan insanlar muhtemelen yine değerli metallere ve de hisse senetlerine yönelecektir.”

Daha da kötüsü Canberra Üniversitesi’nden Dr. John Hawkins, Bitcoin’in 2020 yılı sonunda 2.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceğini ileri sürerek, insanları dikkatli olmaları konusunda önerdi.

Değerlendirme

Bitcoin için karşıt görüşler yine havada uçuşuyor. Bazıları BTC’nin bu süreçten çok daha güçlü bir şekilde ayrılacağını düşünürken, bazıları da bu pandeminin BTC’nin sonu olacağını ileri sürüyor. Bakalım söylendiği gibi BTC bu pandemiyle beraber yok mu olacak, yoksa daha önceden de defalarca olduğu gibi bunun da üstünden gelerek, dosta düşmana ben hala buradayım, yıkılmadım ayaktayım mesajı mı verecek!

bitcoin sene sonunda kaç dolarKripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Mümkün mertebe evde kalın, sağlıklı kalın.

KAYNAK

Etiketler: