BTC : 82800 ₺ ETH : 2951 ₺ XRP : 1.907 ₺ LTC : 370.8 ₺ USDT : 7.56 ₺ XLM : 0.6085 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin Segwit kullanımı yüzde 65 ile zirveye çıktı

Bitcoin Segwit kullanımı yüzde 65 ile zirveye çıktı

Bitcoin Segwit kullanımı yüzde 65 ile zirveye çıktı
0

Bitcoin Segwit kullanımı yeni bir tüm zamanların en yüksek oranına ulaştı. Segregated Witness (SegWit) kullanımı bu yılın başlaması ile yüzde 65’in üzerinde. Bu ölçekleme çözümünün kullanımı giderek artıyor.


Bitcoin Segwit kullanımı yüzde 65 ile zirveye çıktı

Bitcoin ağındaki SegWit kullanımını izleyen sitenin sağladığı verilere göre, bu ölçekleme çözümünü kullanarak yapılan işlemler Eylül 2019’daki yüzde 36 oranından 4 Ocak itibariyle yüzde 65’in bir az üzerine kadar çıktı.

Bitcoin Segwit kullanımı yeni bir tüm zamanların en yüksek oranına ulaştı. Segregated Witness (SegWit) kullanımı bu yılın başlaması ile yüzde 65’in üzerinde. Bu ölçekleme çözümünün kullanımı giderek artıyor.Kaynak: SegWit.Space

SegWit kullanımı kısmen kripto para borsalarının destek eklemesi ile artış göstermeye başladı. Ekim’de Bitfinex SegWit adresleri için BTC para çekimini ekledi. Kısa süre önce ise BitMEX aynı şeyi yapmıştı.

koinmedya_brave

İlgili – BitMEX Bitcoin ölçeklenme çözümü SegWit’i entegre ediyor

Bu Bitcoin ölçekleme çözümünün kullanımını yakın gelecekte daha da artabilir. Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden, kripto para işlemleri platformu olarak SegWit’i benimsemeyi planladıklarını söyledi. Bunun için ise tarih olarak bu yılın ilk çeyreğinin sonuna işaret etti. Burada önemli ölçüde bir benimsenmeden söz ediyoruz. Çünkü SegWit kullanımı Nisan 2018’den bu yana yüzde 50’yi geçmekte güçlük çekiyordu.

SegWit, Bitcoin blockchaini için bir protokol güncellemesi. Bununla işlem boyutları küçültülüyor ve işlemlerden “witness” kaldırılarak ya da imza verileri çıkarılarak işlemin maliyeti düşürülüyor. Bu ölçekleme çözümünü ilk önce Bitcoin’in altın söylemi karşısında “gümüş” kripto para söylemi ile çıkan Litecoin kabul etmişti.

İlgili – Roger Ver: “Bitcoin SegWit bir felaketti”

Bitcoin’in en büyük sıkıntılarından biri ilk ve en büyük blockchain ağı olmasından dolayı aşırı büyüklüğü gösteriliyor. Bundan dolayı da bazen ağ bu yoğunluktan yavaşlıyor ve sonuç olarak da işlem ücretleri artıyor. Ancak yine de en çok tercih edilen blockchain ağlarının başında geliyor.

BTC ağının bu ölçekleme sorununu aradan kaldırmak için bir dizi çözümler ve ek katmanlar getirildi. Bunlarda biri de SegWit.

Kaynak

Etiketler: