BTC : 85797 ₺ ETH : 2856 ₺ XRP : 2.16 ₺ LTC : 421.6 ₺ USDT : 7.315 ₺ XLM : 0.758 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin satış baskısı sürerken büyük altcoinler ne durumda?

Bitcoin satış baskısı sürerken büyük altcoinler ne durumda?

Bitcoin satış baskısı sürerken büyük altcoinler ne durumda?
0
huobi_koinmedya

  Bitcoin satış baskısı artarak devam ediyor. Peki bu durum büyük altcoinlerin satışlarını da tetikliyor mu? ETH-XRP ve LTC ne durumda?


Bitcoin satış baskısı diğer satışları da tetikliyor!

Kripto piyasası öyle bir duruma geldi ki, dengeli bir tablo görmemiz çok zor şu sıralar. İki kötü seansın ardından, önde gelen kriptolarda çok büyük değişiklikler yok. BTC’nin aşağı doğru gidişi yatırımcıların üzerinde büyük bir ağırlık oluşturuyor. Bitcoin dün konsolidasyon alanına demirlemiş görünüyordu. Ayrıca LTC ve ETH satış baskısı altında bir şekilde tutunmaya çabalıyorlar. XRP de öte yandan zayıflama işaretleri gösteriyor. Tüm bunlar piyasada bir satış baskısı hakimiyetini açıkca ortaya koyuyor.

Uzun dönem zaman dilimine bakınca bu durum daha da net görünüyor. Kısa dönem zaman diliminden bakınca ise, şu anda piyasayı kaplayan zayıflıklar var. Buna rağmen, büyük altcoinler karşı bir atağa kalkmış ve devam ettiriyor gibiler. Ancak, traderlar  burada biraz savunmada kalmalı. Çünkü aralarında atağa kalkacak ve  tutum değişikliğine yol açacak bir lider coin, diğer ifadeyle bir Bitcoin atağı, henüz görünmüyor. Ancak yatırımcılar ETH ve LTC’yi yakından takip etmeliler herhangi bir yığılma ya da biriktirme olup olmadığını gözlemlemeliler, ancak o zaman piyasa atağa kalkabilir belki de.

Bitcoin satış Bitcoin satış baskısı sürerken büyük altcoinler ne durumda?

koinmedya_brave

BTC/USD, 4-saatlik analiz-Bitcoin satış baskısı etkisi

Son günlerde pek güçlü bir Bitcoin göremiyoruz karşımızda. Son 24 saatte ise Bitcoin her ne olursa olsun geniş çaplı hakimiyetini sürdürüyor ve kısa dönem konsolidasyon aralığını darmadağın ederek bu hakimiyetini de tekrar pekiştirmiş oluyor. Durum böyle olunca, Bitcoin kısa dönem satış baskısını tetikleyen bir konuma girdi bizim modelimize göre ve tekrar önceki aralığa geri dönmenin eşiğinde. Bu durumu da, onu önceki Ekim ayı düşük seviyelerini test etmeye götürebilir.

Bitcoin hala uzun dönem satış sinyali veriyor, destek noktaları 8,650 dolar, 8,400 ve 8,200 dolar arasında ve direnç noktası ise 9,200 dolar ile 10,000 dolar bölgesi.

Bknz:Bitcoin 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşabilir mi?

Bitcoin satış Bitcoin satış baskısı sürerken büyük altcoinler ne durumda?

koinmedya_brave

ETH/USD, 4-saatlik tablo

ETH bir kere daha 180-185 dolar aralığında işlem görüyor, bu bölge hem destek hemde direnç noktası. Dün yaşanan aşırı satışlar nedeniyle ETH, çok daha düşük bir seviyeye gidip geri gelmişti. Coinin kısa dönem stabilitesi, kısa dönem değişikliğin bir işareti de olabilir. Ancak  ayıların, bir yandan işi zorlamaya devam ediyor olması da, traderların yeni pozisyon almasını zorlaştırıyor.

Bizim trend modelimiz hala her iki zaman diliminde de satış sinyalleri veriyor. Bir sonraki destek noktası şimdi 160, 145 ve 130 dolar alanları olarak görülüyor ve direnç noktları ise 200 ve 230 dolar.

Bknz:ETH haftalık fiyat tahmini – Ethereum yükseliş trendi desteğini koruyor

 XRP umut kırıyor Bitcoin satış Bitcoin satış baskısı sürerken büyük altcoinler ne durumda?XRP/USD, 4-saatlik tablo

XRP yine kafaları karıştırmaya devam ediyor. 0,26 dolar kilit seviyesinin güvenli alanında kalmayı başardı hatta 0,28 doları da test  etti ama bu duruma rağmen diğer büyük altcoinlere göre zayıf bir performans sergiliyor. 0,28 doların üstünde devmlı bir iyileşme gösterebilse, işte o zaman karşı atağını canlandırabilecek ama uzun dönem zayıflık işareti yüzünden traderlar XRP’nin ralli girişimlerini şüpheyle karşılıyorlar.

XRP hala her iki zaman diliminde de satış sinyalleri veriyor bizim modele göre, ve destek noktaları 0,26 ile 0,2475 alanı, direç noktaları ise yakın bir bölge 0,28,-0,30- 032 dolar bölgeleri.

Bknz:Ripple kilit destekte – XRP traderleri long pozisyonlara akın etti

Bitcoin satış Bitcoin satış baskısı sürerken büyük altcoinler ne durumda?

LTC/USD, 4-saatlik tablo

LTC bir önceki işlem aralığının üzerinde kalmayı başardı ve 60 dolar seviyesini yeniden yakaladı ama kısa dönem görece endeksine rağmen teknik olarak anlamlı bir ilerleme kaydetmedi. Coin hala 64 doların  ve en sonki yüksek sıçramasının altında, ve uzun vade zaman dilimine bakınca ayıların galip gelme olasılığı yüksek.

LTC her iki zaman diliminde de satış sinyalleri veriyor, bir sonraki destek noktaları 56, 51 ve 44 dolar, en büyük direnç noktası ise 75 dolar.

Bknz:%5’lik artış bu altcoinde boğa sinyalinin işareti – ATH gerçekleşecek mi?

Kaynak

Etiketler: