BTC : 82734 ₺ ETH : 2934 ₺ XRP : 1.895 ₺ LTC : 372.1 ₺ USDT : 7.559 ₺ XLM : 0.6077 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriEthereum
  3. Bitcoin satın almaya doymayan yatırım devi durmuyor

Bitcoin satın almaya doymayan yatırım devi durmuyor

Bitcoin satın almaya doymayan yatırım devi durmuyor
0

Bitcoin satın almaya doymayan yatırım devi, BTC dışında bir de Ethereum biriktiriyor. Şimdiye kadar 110 milyon dolar değerinde ETH birikimi yaptı. Bu 2020 yılındaki alımlarının yüzde 22’sini oluşturuyor.


Bitcoin satın almaya doymayan yatırım devi Grayscale

Kripto fon yönetimi Grayscale Investments, 2020 boyunca kripto para almaya devam etti. Doğal olarak en çok Bitcoin alımı yapıyor. Ama 2020 yılındaki kripto alımının yüzde 22’sinin Ethereum olduğu ortaya çıktı. Bu da yaklaşık 110 milyon dolar ediyor.

Grayscale’in Bitcoin Investment Trust (BIT) her geçen gün büyüyor ve BTC birikimine ilave olarak bir de ETH alıyor.

Piyasa programı Coinscrum’un son bölümünde konuşan Grayscale’in yatırım ilişkileri direktörü Ray Sharif-Askary, 2020 yılı boyunca şirket tarafından 110 milyon dolar değerinde ETH alındığını bildirdi.

koinmedya_brave

Kurumsal yatırımcılar ETH ile fonlarını çeşitlendiriyor

Grayscale’in alımları son beş ayda Ethereum’un toplam piyasa değerinin yüzde 0.4’ü kadar. Sharif-Askary de şu an Grayscale müşterilerinin yüzde 38’inin birden fazla kripto varlık sahibi olduğunu belirtiyor. Son 12 ayda bu oran yaklaşık yüzde 9 arttı.

Sharif-Askary, “Yatırımcılar diğer geleneksel varlık sınıflarında olduğu gibi kripto paralarda da yatırımlarını çeşitlendirme yoluna gidiyorlar.” diye konuştu.

Aynı dönemde Grayscale 390 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) aldı. Bu toplam piyasa değerinin yüzde 0.2’sine denk geliyor. Haberlere göre, şirket madencilik üzerinden çıkarılan BTC’lerin 1.5 katı kadar Bitcoin alıyor.

İlgili – Böyle devam ederlerse Nakamoto kadar BTC sahibi olacaklar

Grayscale’in Ethereum birikimi

Bir yandan Grayscale’in Ethereum birikimi artarken, diğer yandan Grayscale Ethereum Trust’ın hisse senetleri yılın başından bu yana inanılmaz boyutlarda yükseldi. Burada yüzde 800’lük bir artıştan söz ediyoruz. Fiyat 210 dolardayken.

Bitcoin satın almaya doymayan yatırım devi, BTC dışında bir de Ethereum biriktiriyor. Şimdiye kadar 110 milyon dolar değerinde ETH birikimi yaptı. Bu 2020 yılındaki alımlarının yüzde 22’sini oluşturuyor.

Grayscale Ethereum Trust/USD: TradingView

Son 24 saatte ise trust kısaca 250 doları test etti ki bu durumda Ocak başında bu hisseleri alan yatırımcıların yılın başından bu yana olan getirisi yüzde 995 oluyor.

İlgili – Grayscale analisti Bitcoin mi Altın mı sorusuna cevap veriyor

Peki, bu neyi gösteriyor? Grayscale gibi dev kuruluşlar, Covid-19 salgını dolayısıyla ABD’nin ekonomik destekleri sonucu oluşan enflasyondan kaçmak için koruma fonları arıyorlar. Böyle bir ortamda sığınma olarak başvurulan varlık sınıfından biri de kripto paralar. Sharif-Askary de ürünlerine hiç bu kadar talep görmediklerini belirtiyor.

Kaynak

Etiketler: