BTC : 79150 ₺ ETH : 1.703 ₺ XRP : 43.02 ₺ LTC : 7.729 ₺ USDT : 319.5 ₺ XLM : 0.221 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar belli oldu

Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar belli oldu

Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar belli oldu
0

Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar belli oldu. Öyle görünüyor ki ABD’li yatırımcılar ve balinalar, son rallinin arkasındaki itici güç rolünü oynadı.


Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar belli oldu

Bitcoin halving yaklaşıyor ve piyasalar da yeni bir Bitcoin rallisine şahit oldu. BTC fiyatı da 9,000 doların üzerini gördü. Perşembe günü sabahı kripto paranın fiyatı, 2020’nin başından bu yana yüzde 20 yükselmişti. Bu da bir boğa koşusunun işaretleriydi. Peki, bu Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar kimlerdi? Yeni veriler, rallinin arkasında yön verici gücün ABD yatırımcıları ve balinaları olabileceğini gösteriyor.

Rallinin arkasında ABD’li yatırımcılar mı var?

Bitcoin fiyatının yükselişinin arkasında ana güç ABD’li alıcılardan geldi. Bu yatırımcılar hem spot hem de türevler borsalarında Bitcoin alımları yaptı. Dahası, halving yaklaştıkça Bitcoin balinalarının sayısı da rekor seviyelere kadar yükseldi. Yakın bir zamanda toplam Bitcoin balinası sayısı son dokuz ayın zirvesine kadar ulaştı. Şu an Ağustos 2019 seviyelerinde.

İlgili – Güncel Bitcoin Teknik Analizi: BTC’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

koinmedya_brave

Bitcoin rallisinin arkasındaki yatırımcılar belli oldu. Öyle görünüyor ki ABD’li yatırımcılar ve balinalar, son rallinin arkasındaki itici güç rolünü oynadı.

Bitcoin piyasasındaki bu artan faaliyetin çoğu yaklaşan halving ile ilgili olabilir. BTC blok ödülü yarılaması bu ay gerçekleşecek ve kısa bir süre kaldı. Yatırımcılar da halvingin Bitcoin fiyatına boğa etkisi yapmasını bekliyor. Çünkü önceki iki halvingin böyle bir etkisi olmuştu.

ABD borsaları genelinde “spot Premium”lar diğer piyasalar ile kıyaslandığında daha güçlü bir alım baskısı gösteriyor. Dahası, vadeli işlemler gibi hizmetler sağlayan Bitcoin türev borsaları da ralli yapıyor. Diğer borsalar yapmazken. Three Arrows Capital CEO’su ABD vergi sisteminin, hiçbir yatırımcıya küçük karlar için spot satturmakmak üzere kurulduğunu söylüyor. Bunun için ABD’li yatırımcıların “güçlü bir temel” sağladığını belirtiyor.

İlgili – Bitcoin Rehberi: Bitcoin Nedir? BTC nasıl üretilir? BTC nereden ve nasıl satın alınır? Bedava Bitcoin nasıl kazanılır?

Balinaların rolü

Bu arada Bitcoin balinalarının ya da yüklü miktarlarda Bitcoin sahibi olan yatırımcıların sayısı 2019’un ortasının seviyelerine kadar yükseldi. 10,000 BTC’den fazla Bitcoin bulunan adres sayısı 111’e yükseldi. Balinalar bu boğa söylemini destekliyor. Çünkü bu adresler, COVID-19 salgını nedeniyle Bitcoin fonlarını koruyan yüksek net değerli bireyler veya yatırımcı gruplarına ait.

Kaynak

Etiketler: