BTC : 64541 ₺ ETH : 1507 ₺ XRP : 1.361 ₺ LTC : 304.9 ₺ USDT : 6.767 ₺ XLM : 0.4684 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin rallisine Litecoin mi liderlik ediyor?

Bitcoin rallisine Litecoin mi liderlik ediyor?

Bitcoin rallisine Litecoin mi liderlik ediyor?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin rallisine Litecoin mi liderik ediyor? Analistler LTC fiyatının son haftalardaki performansına dikkat çekiyor. Onlara göre geçen sene Mart’ta da benzer bir durum yaşanmış ve ardından BTC üç ay süren boğa koşusunu yapabilmişti.


Bitcoin rallisine Litecoin mi liderlik ediyor?

Litecoin (LTC) fiyatı Eylül 2019’dan bu yana ilk defa hafta sonu 70 dolar seviyesini gördü. Bunun üzerine hemen bu kripto paranın bir Bitcoin (BTC) boğa rallisini tetikleyebileceği yorumları yapılmaya başlandı.

Coin360 verileri LTC/USD paritesinin 1 Şubat’ta 70 dolar engelini aştığını gösteriyor. Şimdi kripto paranın önünde aşması gereken 71.50 dolar zirvesi var.

LTC aylık yüzde 65’lik bir getiriye imza attı

Birçok başlıca altcoin geçtiğimi ay dikkate değer performanslar sergiledi. Litecoin de çok başarılı bir Ocak ayı geçirdi. 1 Ocak’ta 43 dolardan işlem görüyordu.

koinmedya_brave

İlgili – Litecoin yorumları ve 2020 LTC fiyat tahminleri

Bitcoin rallisine Litecoin mi liderik ediyor? Analistler LYC fiyatının son haftalardaki performansına dikkat çekiyor. Onlara göre geçen sene Mart’ta da benzer bir durum yaşanmış ve ardından BTC üç ay süren boğa koşusunu yapabilmişti. Litecoin fiyatı bir aylık grafiği Kaynak: Coin360

Bu arada LTC fiyatındaki yüzde 65’lik yükseliş özellikle bir sebepten dolayı traderlerin ilgisini çekti. Twitter’deki popüler kripto traderlerinden biri olan Loma, Litecoin’in buna benzer bir performansı geçen sene Mart ayında sergilediğine dikkat çekiyor.

Geçen sene dört hafta boyunca fiyatını ikiye katlayan LTC sonunda Bitcoin için yolu açmıştı. Ardından ise 19 aylık birikim sürecinden sonra Bitcoin üç aylık güzel bir ralli yapmış ve 13,800 dolara kadar çıkmıştı.

koinmedya_brave

Mevcut durumu inceleyen Loma ve diğerleri, bu formasyonun potansiyel olarak tekrarlanabileceğini düşünüyor.

Yatırımcı Michael Flaum bunu Cuma günü tweetinde şu sözlerle özetledi: “Bitcoin rallisine Litecoin önderlik ediyor.” Ayrıca, “Liteoin yüzde 5.8 yükseldi. Bilmiyorum niye ama çok yaygın bir trend. Bitcoin’in 10,000 dolar olması büyük bir ihtimal.” ifadesini kullandı.

İlgili – Bedava Bitcoin / Free Bitcoin nasıl kazanılır?

100,000 dolara giden yol başlıyor

Daha önce çoğu defa KoinMedya olarak çok sayıda analistin 2020 için aşırı boğa olduklarını haber vermiştik.

Bitcoin 6,000 dolar aralığından kurtulurken, BTC ile ilgili sık sık bir daha o seviyelere dönmeyeceği yönünde yorumlar yapılıyor.

Cuma günü bilinen kripto Youtube yorumcularının “Market Discussion” sohbetinde de bu konu gündeme geldi. Onlara göre BTC/USD paritesi için mevcut 9,400 dolar seviyesi zaten bir boğa döngüsünü başladığı anlamına geliyor. Bu durumda ise BTC fiyatının 80,000 dolara kadar çıkabileceğini savunuyorlar.

Kaynak

Etiketler: