BTC : 67.65 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 32.53 ₺ LTC : 0.07143 ₺ USDT : 4.21 ₺ XLM : 16.39 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin Pentagon savaş senaryosuna girdi – Kehanet gerçekleşiyor mu?

Bitcoin Pentagon savaş senaryosuna girdi – Kehanet gerçekleşiyor mu?

Bitcoin Pentagon savaş senaryosuna girdi – Kehanet gerçekleşiyor mu?
0

Bitcoin Pentagon’un savaş senaryosu içerisinde yer aldı. Yeni askeri katılımcılara yönelik rol icabı yapılan bir simülasyon, sonuçta Bitcoin kullanmaya başlayan mutsuz Z kuşağı ile yapılan mücadeleyi anlatıyor.


Bitcoin Pentagon’un anlatısında

Savaş oyunu JLASS, 2018 Ortak Kara, Hava, Deniz Stratejik Özel Programı adı verilen bilgisayar destekli bir simülasyon. Oyun Amerika’nın hayal kırıklığına uğramış ve yanlış yönlendirilmiş gençliğinin nasıl bir “Zbellion” başlattığını anlatıyor.

JLASS, askeri yetkilileri “olası” senaryolarla eğitiyor ve ABD merkezli tüm askeri kolejlerde bir dizi ordu ile ilgili tatbikatlar sunuyor.

Zbellion muhtemelen 1995-2010 yılları arasında doğmuş olan Z kuşağından oluşuyor. Bir McKinsey çalışması, dönemin teknoloji ve diğer dijital araçlar etrafında büyüyen ve sosyal medya kültürünün avantajlarından yararlanırken “sınırsız” tüketime neden olan bir nesile yol açtığını belirtiyor.

koinmedya_brave

Ancak, Nesil JLASS’ta kötü bir oyuncu olarak etiketleniyor. Oyun, bu tür bireylerin merkezi güce karşı isyan etmeye, şirketlerden fon çalmaya ve tüm fonları Bitcoin’e dönüştürmeye kadar gittiği bir senaryoyu anlatıyor.

Nedenine gelince? Belgeler, Z kuşağının yaygın “yerleşim ve güvensizlik” duyguları yaşadıktan sonra sistemle savaşacağını gösteriyor. Oyun, 11 Eylül’ün, 2008’deki resesyonun ve daha önceki nesillerin yaşadığı daha geniş bir ekonomik faaliyet eksikliğinin huzursuzluğu nasıl giderdiğini detaylandırmaya devam ediyor.

Servet eşitsizliğini giderme

Rapor, büyük ABD şehirlerindeki miting ve protestolarla başlayarak, isyanın yavaş yavaş “adaletsizliği ve yolsuzluğu ortaya çıkarmak için küresel bir siber kampanyaya” nasıl dönüştüğünü detaylandırıyor. Z kuşağı, oldukça distopik bir karakterde, “sevmedikleri” şirketlerden fon çalıyor ve BTC’yi servet eşitsizliğini kapatmak için muhtaç olanlara dağıtıyor.

The Intercept tarafından derlenen belgelere göre “Oyunun sadece küçük bir bölümünü oluşturan Zbelliona rağmen, dünya bölgelerindeki önemli eğilimlerin ve etkilerin makul bir tasvirini yansıtması amaçlanıyor.”

Bitcoin pentagon

“Zbellion” oyunu şimdiye kadar ürkütücü bir şekilde doğru bir geleceği çağrıştrşyor. Devam eden koronavirüs pandemisi küresel olarak ve özellikle ABD’de “Kara Hayat Meselesi” hareketinin ülke çapında protestolara yol açmasından sonra siyasi ve ekonomik istikrarsızlığa yol açtı.

Zbellion herhangi bir gösterge ise, Bitcoin bu hareketleri daha da teşv,k etmek için, özellikle de protestocuların içine yerleşmeye başlayan şirket karşıtı duyguların raporlarıyla kullanılabilir.

Kaynak

Etiketler: