BTC : 83512 ₺ ETH : 2893 ₺ XRP : 1.899 ₺ LTC : 364.6 ₺ USDT : 7.617 ₺ XLM : 0.5941 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Bitcoin oynaklığının sebebi altcoin boğasına hazırlık mı?

Bitcoin oynaklığının sebebi altcoin boğasına hazırlık mı?

Bitcoin oynaklığının sebebi altcoin boğasına hazırlık mı?
0

Bitcoin’in yaşadığı son çöküşü altcoin boğasına hazırlık olarak yorumlayan analistler var. Altcoin/BTC grafiği ve eski veriler de yakın bir zamanda bir altcoin sezonu görebileceğimize işaret ediyor.


BTC dump altcoin boğasına hazırlık mı?

Başlıkta da belirtildiği gibi altcoinler sonunda Bitcoin ile bağlarını kopararak bir boğa hareketi başlatabilirler. Çünkü uzun süredir zor anlar yaşayan bu varlık sınıfından bir kripto para bunu başardı. Bazı analistler de bunu altcoin boğasına hazırlık olarak yorumluyor.

Öyle görünüyor ki son Bitcoin fiyat çöküşü ile balinalar kazançlarını altcoinlere taşıyor. Bu da yaklaşan bir altcoin sezonunun işareti olabilir.

BTC’deki ani çöküş ile sermaye altcoinlere aktı

Kısa süre önce Bitcoin’in 10 dakikadan kısa bir sürede 600 dolardan fazla çöktüğünü gördük.

koinmedya_brave

Kripto trader ve analistler daha fazla kayıp vermeden BTC’leri dump etmeye başladılar. Bu da çöküşü daha derin yaptı. Bu düşüş ile önde gelen kripto türevler platformu BitMEX’te 220 milyon dolar değerinde long pozisyon tasfiye oldu.

İlgili – 2020’de Bitcoin’den daha iyi kazandıran 27 altcoin

Bu sırada pek fark edilmeyen bir şey de yaşandı. BTC’den çıkan sermayenin büyük bir bölümü Ethereum, Ripple, Chainlink gibi altcoinlere akmış olabilir. Bitcoin’deki satış ile birlikte altcoinler de de bir pump yaşandı. Aşağıdaki grafik de bu eş zamanlı yaşanan BTC dump ve altcoin pump olayını gösteriyor.

altcoin boğasına hazırlık olarak yorumlayan analistler var. Altcoin/BTC grafiği ve eski veriler de yakın bir zamanda bir altcoin sezonu görebileceğimize işaret ediyor.

Lider kripto paranın yatay seyir izlemesi ise bir altcoin sezonu için en uygun ortamı sağlar. Altcoin sezonu da uzun süredir beklenen bir durum. Altcoinlerde gerçek bir ralli uzun süredir görülmedi. 2020’in başlarını saymayalım, çünkü hemen ardından Mart çöküşü tüm kazançlarını sildi süpürdü.

İlgili – Güncel altcoin rehberi: Altcoin nedir? Altcoin çeşitleri kapsamlı temel analiz

Düşen kama kırılması ve tarihi veriler altcoin sezonu işareti

Aşağıdaki grafik ve bazı tarihi veriler, altcoin sezonunun yakın olduğuna işaret ediyor. Piyasalar döngü ile hareket eder.

Ayrıca BTC blok ödülü yarılaması sonrası Bitcoin için arz ve talep dengesinin aşırı boğa etkisi yapması da güçlü bir altcoin sezonunu tetiklemiş olabilir. 2016’daki halving sonrası BTC çökerken altcoinler de ilk defa yükselişe geçmişti.

altcoin boğasına hazırlık olarak yorumlayan analistler var. Altcoin/BTC grafiği ve eski veriler de yakın bir zamanda bir altcoin sezonu görebileceğimize işaret ediyor.

Yine de altcoinlerle ilgili durum hala belirsiz. Bu arada Bitcoin’in piyasa durumu her zamankinden daha güçlü. Son çöküşteki senaryo daha önceki halvingde görülmüştü. Burada altcoin/BTC grafiğinde oluşan büyük düşen kama, altcoinlerin bir kez daha lider kripto parayı uzun bir süre performans olarak geçeceğine işaret ediyor.

Kaynak

Etiketler: