BTC : 83500 ₺ ETH : 1.873 ₺ XRP : 46.52 ₺ LTC : 7.7 ₺ USDT : 357 ₺ XLM : 0.243 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin opsiyon analizi: Alıcılar satıcılardan fazla

Bitcoin opsiyon analizi: Alıcılar satıcılardan fazla

Bitcoin opsiyon analizi: Alıcılar satıcılardan fazla
0

Bitcoin opsiyon analizi fiyatların geleceği hakkında önemli fikir veriyor. Bitcoin Call opsiyonları Bitcoin Put opsiyonlarından fazla. Bu ne anlama geliyor?


Bitcoin opsiyon analizi

Bitcoin future piyasalarında yatırımcılar, şu an ki zaman diliminde yaptıkları anlaşma sayesinde gelecekte bir tarihte sabit fiyattan alım yada satım yapabiliyorlar. Bir çeşit Bitcoin vadeli işlemler ürünü olan opsiyonlar, Bitcoin future’lardan farklı olarak yatırımcılara cayma hakkı tanıyor. Yakın zamanda en büyük Bitcoin türev piyasası olarak bilinen Chicago Emtia Borsası (CME) Bitcoin opsiyon işlemlerine başladı.

Lütfen Bkz: Chicago Emtia Borsası Bitcoin opsiyon işlemlerine bugün başladı

Bitcoin opsiyon platformlarında Put ve Call oranlarından hareketle alıcıların satıcılardan fazla olduğu gözleniyor. Call opsiyonları, sözleşme sahibine belli oranda satın alma hakkı veriyor. Bu nedenle Call opsiyonunda bulunanlar alıcı olarak yorumlanabilir. Benzer şekilde Put opsiyonları da belli bir orandan satış hakkı veriyor. Put opsiyonunda bulunanlara satıcı denilebilir.

koinmedya_brave

Call oranlarının Put oranlarından fazla olması (alıcıların satıcılardan fazla olması), talep fazlasına ve Bitcoin fiyatlarının artacağı şeklinde yorumlanabilir. Ancak piyasalar dinamik bir yapıya sahip ve bu nedenle bu oranlar her an değişebilir.

Lütfen Bkz: Bitcoin için güzel haber: ABD borç sarmalında

Bitcoin sabahın erken saatlerinde 9,550 dolara kadar çıktı. Yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap verilerine göre 9,389 dolardan işlem görüyor. Aşağıdaki BTC fiyatlarında son 24 saatteki değişimi görüyoruz.

Bitcoin opsiyon analiziKaynak