BTC : 84459 ₺ ETH : 2928 ₺ XRP : 1.917 ₺ LTC : 370.1 ₺ USDT : 7.614 ₺ XLM : 0.595 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. İtalyan bankası Bitcoin ödeme sistemi geliştiriyor

İtalyan bankası Bitcoin ödeme sistemi geliştiriyor

İtalyan bankası Bitcoin ödeme sistemi geliştiriyor
0

Korona Salgınının etkisinin şiddetli hissedildiği ülkede bir banka Bitcoin ödeme sistemi geliştiriyor. Sistem üzerinden banka müşterileri düşük işletim ücreti ile para transferinde bulunabilecek.


İtalyan bankası Bitcoin ödeme sistemi geliştiriyor

Korona Salgınının etkisi İtalya’da şiddetli biçimde hissediliyor. Öyle ki ülkede Covid-19 virüsünden etkilenen 3,400 kişi hayatını kaybetti. Ülkede salgının yayılımını azaltmak için ülke geneli karantina koşulları uygulanıyor. Bankalar ve birçok işletmeler kapandı ve alışverişler ise kısıtlı koşullarda gerçekleşiyor. Banco Sella isimli İtalyan bankası, banka şubelerine ve nakit paraya ihtiyaç duymayan blockchain tabanlı Bitcoin ödeme sistemi geliştiriyor.

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı token, BULL Token, yatırımcıları Binance’den şikayetçi

Bankadan yapılan açıklamaya göre Hype isimli bir platform üzerinden Bitcoin ve kripto para transferi gerçekleştirilebilecek. Banka müşterilerinin sistem üzerinden yaptıkları transferlerden %1’lik işletim ücreti kesilecek.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Bitcoin Opsiyon işlem hacmi en düşük seviyede

Banco Sella’nın 1.2 milyon müşterisi bulunuyor. Bu sayede banka, 1.2 milyonluk müşteri portföyüne Bitcoin ve kripto paraları tanıtabilecek. Hype’nin yöneticisi Antonio Valitutti, Bitcoin ve kripto paralar konusunda son günlerde İtalya çapında ciddi bir ilgi artışı yaşandığını belirtti.

Banco Sella ilk etapta günlük 500 Euro yıllık bazda da 2,500 Euro’luk Bitcoin ve kripto para alımlarında limit koyuyor. Bankanın premium müşterilerinde ise bu oranlar daha yüksek. Premium müşteriler için yıllık Bitcoin alım limiti 50 bin Euro’ya kadar artış gösterebiliyor.

Kaynak