BTC : 84850 ₺ ETH : 2814 ₺ XRP : 2.192 ₺ LTC : 427.2 ₺ USDT : 7.296 ₺ XLM : 0.7698 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin Nisan 2019 rallisini hatırlıyor musunuz? Aynı şartlar yine oluştu!

Bitcoin Nisan 2019 rallisini hatırlıyor musunuz? Aynı şartlar yine oluştu!

Bitcoin Nisan 2019 rallisini hatırlıyor musunuz? Aynı şartlar yine oluştu!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Nisan 2019 rallisinden önceki aynı şartlar, yine oluştu. En büyük kripto para birimi, o döneme benzer yeni bir parabolik hareket başlatabilir!


Bitcoin Nisan 2019 rallisinden önceki volatiliteyi gördü!

Bitcoin Nisan 2019 rallisinden önceki volatilite seviyesine ulaştı. Peki bu, ne anlama geliyor? Tarih kendini tekrar edecek mi?


Volatilitesi ile ünlü olan Bitcoin ilginç bir şekilde, yaklaşık iki aydır oldukça durgun. Varlık için işlem aralığı daraldı. Bu da volatilite seviyesinin düşmesine yol açtı.

Ancak şu anda Bitcoin piyasasına hakim olan düşük volatilite, Nisan 2019’da büyük bir yükseliş trendi başlatan bir seviyeye ulaşmıştı.

koinmedya_brave

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, o döneme benzer yeni bir parabolik harekete hazırlanıyor olabilir. 

Bitcoin volatilitesi neden düştü?

Kripto para birimleri, tarihsel olarak dev fiyat dalgalanmaları ve müthiş volatiliteleri ile bilinir. Dolayısıyla, yeni yatırımcılara, kesinlikle kaybetmeyi göze alamayacaklarından fazla yatırım yapmamaları tavsiye edilir.

Elbette bu volatilite, inanılmaz kazançlar da sağlar. Ancak burada, tüm yatırım sermayesini kaybetme ihtimali de göz ardı edilmemeli. Nitekim birçok kripto yatırımcısı, 2017’deki boğa koşusunda bunu çok acı bir şekilde tecrübe etti.

koinmedya_brave

Bitcoin, 200$’dan başlayarak 20.000’a kadar devam eden meteorik yükselişinden sonra, 3.200$‘a düştü. Bu dev rallinin hemen öncesinde satın alanlar, % 80’in üzerinde bir kayıp yaşadı.

Ama Bitcoin rallileri de düşüşleri kadar güçlüdür. Nisan 2019’da, ayı piyasasında dibi gördükten sonra aylarca konsolide oldu ve ardından büyük bir patlama meydana geldi.

Bitcoin bir kez daha, bu kadar düşük bir volatilite ve uzun bir konsolidasyon süreci yaşıyor. Nisan 2019’daki patlamadan bu yana görülmeyen düşük bir volatilite sergiliyor. O dönemde kripto, %300’ün üzerinde bir artışla 3.200$’dan 14.000$’a çıktı.

Bu kadar düşük volatilitenin ve aylar süren yatay hareketlerin ardından, Bitcoin yeniden güçlü bir parabolik ralli görecek mi?

Bitcoin Nisan 2019 rallisini hatırlıyor musunuz? Aynı şartlar yine oluştu!

Arcane Research’ten elde edilen verilere göre, Bitcoin’in 30 günlük volatilitesi %1,82‘ye düştü. En son bu volatiliteyi gördüğünde, 1000 dolarlık büyük bir saatlik yükseliş mumu oluşmuştu.

Bitcoin Nisan 2019 rallisi, üç aylık bir yükseliş trendini başlattı. Ve bu da varlığı 3.200 dolardan 14.000 dolara çıkardı.

O dönemlerde, kripto piyasası spekülasyonlarla çalkalandı. Veriler, tek bir balinanın üç kripto borsasındaki stratejik satın alma emirlerine işaret ediyordu.

Bazıları ise bu fiyat hareketine, pump ile ilgili spekülasyonların ardından harekete geçirilen algorithm tabanlı işlem botlarının sebep olduğunu iddia etti.

Sebep her ne olursa olsun, Bitcoin büyük bir ralliyle ayı piyasasına noktayı koydu. Bu patlama, yukarıda bahsettiğimiz düşük volatiliteden ve yaklaşık 100 günlük konsolidasyondan sonra geldi.

Şimdi de bir kez daha Bitcoin, volatilite açısından aynı seviyeye ulaştı. Fakat konsolidasyon süreci, henüz o dönemdeki kadar uzun değil.

Son boğa piyasasında yaşanan fiyat hareketi, ne yazık ki mevcut dar işlem aralığının bir süre daha devam edebileceğini gösteriyor. Bununla birlikte volatilitedeki bu düşük oran aynı kalmaya devam ederse, yeni bir parabolik boğa koşusu kaçınılmaz olabilir.

 

Kaynak

Etiketler: