BTC : 81668 ₺ ETH : 1.836 ₺ XRP : 45.91 ₺ LTC : 7.66 ₺ USDT : 346.7 ₺ XLM : 0.24 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’in 10.000 Dolar takıntısının sırrı…

Bitcoin’in 10.000 Dolar takıntısının sırrı…

Bitcoin’in 10.000 Dolar takıntısının sırrı…
0

Bitcoin Mayıs ayından beri en az 7 kez 10 bin dolar seviyesinden ret yedi. Bitcoin neden sürekli 10 bin dolardan ret yiyor?


Bitcoin neden sürekli 10 bin dolardan ret yiyor?

Dünya Sağlık Örgütünün Covid-19 ile ilgili hastalığı küresel pandemi ilan etmesinin ardından Bitcoin ilk kez 7 Mayıs’ta 10 bin doları test etti. Bu tarihten sonra Bitcoin en az 7 kez 10 bin dolardan ret yedi.

Bitcoin neden

Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesinde ret yemesinde Joseph Young’a göre 3 faktör etkili oluyor: FED para kurulu toplantıları, Bitcoin vadeli işlemler piyasası ve uzun vadeli direnç seviyesi.

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Kaldıraçlı işlemler rehberi: Bitcoin short ve long nedir? Margin işlemler nasıl açılır? Detaylı anlatım

FED para kurulu toplantısı

Korona Salgını sonrasında FED piyasaları ciddi biçimde fonladı. Fonlama süreci sonsuza kadar devam etmeyecek ve bir noktada FED’in durağan para politikalarına geri dönmesi bekleniyor. FED Başkanı tarafından yapılan açıklamalarda yatırımcıların da piyasadaki riski bir nebze yüklenmesi gerektiği vurgulanıyor.

FED Başkanının hisse senedi fiyatlarının piyasalar tarafından iyi biçimde fiyatlandırılmadığı ve aşırı değerli olduğuna dair ifadeler kullandığı ileri sürülüyor. Eğer iddialar doğru ise SandP 500 ve Dow Jones gibi endekslerde ilerleyen süreçte ciddi düşüşler yaşanabilir. ABD finansal piyasalarındaki durum Bitcoin boğalarının da temkinde kalmasına neden oluyor.

Lütfen BkzÖnemli Ethereum yorumları: Uzmanından şok Ethereum (ETH) yorumu

Likidite edilen Bitcoin türev ürünleri

Vadesi gelen Bitcoin sözleşmeleri bozdurularak bir kısmı dolara çevriliyor ve yatırımcılar kendi ihtiyaçlarını finanse ediyor. Likidite edilen sözleşmeler karşılığında aynı oranda yeni sözleşmenin satın alınması ile piyasa da bir dengenin oluşması beklenebilir. Ancak bazı vadeli işlem piyasası oyuncuları sözleşmelerini güncellemiyor.

bitcoin neden Uzun vadeli direnç seviyesi

10 bin dolar seviyesi, Bitcoin’in 2019’un ikinci yarısından beri karşılaştığı uzun dönemli bir direnç hattını oluşturuyor. Bitcoin fiyatlarının 4 basamaklı sayılardan 5 basamaklı sayılara çıkması, Bitcoin’in boğa görünümü açısından oldukça iyi bir gösterge. Ancak Bitcoin’i 4 bin dolar gibi düşük seviyelerde alanlar için 10 bin dolar satış için iyi bir fiyat. Bu nedenler 9,800-10,000 dolar arasından yoğun bir satış emri gözleniyor.

bitcoin neden

Ayrıca pazarlama açısından 9999 ile 100 dolar arasında sadece 1 cent’lik fark olmasına rağmen psikolojik açıdan fark daha yüksek gelebilir. Bu nedenle Bitcoin’de 10 bin dolarlı direnç psikolojik direnç seviyesi olarak adlandırılıyor.

Kaynak

Etiketler: