BTC : 85834 ₺ ETH : 2852 ₺ XRP : 2.168 ₺ LTC : 426 ₺ USDT : 7.311 ₺ XLM : 0.7589 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin ne kadar kârlı?

Bitcoin ne kadar kârlı?

Bitcoin ne kadar kârlı?
0
huobi_koinmedya

Bitcoin ne kadar kârlı? Bitcoin (BTC) 2017 yılının ortalarından bu yana ana akımın gündemine girdi. O zamandan bu yana da kripto paranın fiyatı hem düşüş hem de yükselişler gördü.


Bitcoin ne kadar kârlı?

Bitcoin fiyatına bakarsak, son iki yılda günlük bazda yüzde 64 durumda yükseliş kaydetti. Yine de bu kazançların kesin miktarı tahmin edilemiyor. Yakın zamanda yapılan bir araştırma ise son iki yılda yeşil ve kızmızı günlerin dağılımının nasıl olduğunu gösteriyor.

Öyle günler oldu ki Bitcoin üzerinden kazanç sağlama neredeyse garantilenmişti. Daha sonra ayı piyasası olan günler de var. Bu günler önceki kazançları neredeyse tamamen silip süpürdü. BTC şimdi ise karşılık bir döneme girdi. Açık herhangi bir trendi olmayan dönemden geçiyor.

Bitcoin için “dip seviyeden alım yapmak” düşüş dönemlerini değerlendirmenin bir aracı olarak görev yapmıştı. Yine de bu strateji 2018 yılı ayı piyasası döneminde işe yaramadı. Buna rağmen diğer coinler ile kıyaslandığında BTC’nin getirisi çok daha yüksek görünüyor.

koinmedya_brave

İlgili – HODL yapanlar çok emin – Bitcoin 2020’de toparlanır mı?

Kıyaslama yapacak olursa, 2017’de kısa ve yoğun bir ralli yapan XRP, 2018’in başından bu yana günlerin çoğunda kayıp yaşadı. Ethereum (ETH) de son iki yılda kalıcı bir trend tutturamadan eridi.

Ancak yine de daha felaket durumda olanlar var. Mesela ZCash (ZEC) ortaya çıkışından bu yana bir finans felaketi gibi erimeye devam etti.

ZEC işlemlere gerçekçi olmayan bir fiyat ile başladı ve 5,000 doların üzerini görene kadar pump yaptı. O zamandan bu yana ise dump yapıyor. Şu an 28 dolar civarında işlem gördüğünü de söylersek, pump sonrası ne kadar dump yaptığını anlamak açısından açıklayıcı olacak. Diğer varlıklarda da karışık durum var.

koinmedya_brave

İlgili – Ya Bitcoin 2020 yarılamasından sonra dump yaparsa?

Bitcoin son 10 yılın en kârlı yatırım yapılabilen varlığı

Piyasada neler olacağını kestirmek zor. Ancak altcoin yatırımı hala riskli görünüyor. Diğer yandan ise Bitcoin almak ve birkaç ay tutmak göreceli olarak başarılı bir strateji oluşturuyor.

Bitcoin ayrıca son 10 yılın en kârlı varlığı. Diğer tüm varlık türlerini geride bıraktı. Neredeyse sıfırdan yükseldi.

Carl Quintanilla (@carlquintanilla) bu konuda şunları söylüyor: “BAML, son 10 yılın en iyi / en kötü varlık sınıflarının listesini yaptı.

En iyi: Bitcoin 2010’da 1 dolar = şimdi 90,026 dolar
En kötü: Myanmar Kyat 2010’da 1 dolar = şimdi 0.004 dolar (spot)

(Karşılaştırma için: ABD hisse senetleri 2010’da 1 dolar = şimdi 3.46 dolar)”

Kaynak

Etiketler:
Total
0