BTC : 63502 ₺ ETH : 1628 ₺ XRP : 1.272 ₺ LTC : 298.9 ₺ USDT : 6.857 ₺ XLM : 0.4922 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin mining pool piyasadan ayrılmak zorunda kalıyor

Bitcoin mining pool piyasadan ayrılmak zorunda kalıyor

Bitcoin mining pool piyasadan ayrılmak zorunda kalıyor
0
huobi_koinmedya

Çin merkezli büyük Bitcoin mining pool, yaşanan gelişmelerin ardından cloud mining şirketleri içerisindeki rekabete yenik düştü ve piyasadan ayrılıyor.


Bitcoin mining pool piyasadan ayrılıyor

Korona salgınının ardından Bitcoin hash oranlarında ciddi düşüşler yaşandı. Hash oranları dibi gördükten sonra yükselişe geçti ama bazı firmalar, bu düşüşün zararlarını telafi edemiyor. Bu firmalardan birisi Çin merkezli bulut madencilik şirketlerinden Baite Madencilik Havuzu. Büyük madencilik havuzunun havlu atmaktan başka seçeneği kalmadı.

Lütfen Bkz: Ünlü yazar: “Dolar ölüyor Bitcoin alın”

Yerel medya organlarına göre Valarhash Baite madencilik havuzunun hash oranlarında yaklaşık yüzde 95’lik bir erime söz konusu. Baite’nin hash oranları 4,000 petahash seviyesinden 200’lere kadar geriledi. Büyük olasılıkla Baite, yakın gelecekte altcoin madenciliğine başlayacak.

koinmedya_brave

Bitcoin mining pool endüstrisinde Çinli firmaların ciddi biçimde hakimiyeti söz konusu. Korona Salgını ve yaklaşmakta olan ödül yarılaması nedeniyle bazı firmaların olumsuz etkilenmesi bekleniyordu. İlk havlu atan firma Valarhash Baite oldu. Valarhash Baite’nin sahip olduğu havuzlar, toplam hash oranlarının yüzde 9’unu üretebiliyordu.

Lütfen Bkz: Uyuşturucu ticaretinde Bitcoin hangi oranda kullanılıyor?

Şimdi ise Valarhash’in hash üretmek kapasitesi altcoinlere geçecek. Muhtemelen Baite, altcoin kazmaya başlayacak.

Mining endüstrisindeki krizin tek nedeni Covid19 kaynaklık salgın değil. Bitcoin fiyatlarındaki dalgalanmalar ve yaklaşmakta olan Bitcoin halving de piyasayı olumsuz etkiliyor. 13 Mayıs 2020’den sonra madencilerin kazdıkları blok başına elde edecekleri 12.5 adet Bitcoin ödülü sayısı, 6.25 adede düşürülecek.

koinmedya_brave

Kaynak