BTC : 82900 ₺ ETH : 2829 ₺ XRP : 1.869 ₺ LTC : 357.4 ₺ USDT : 7.655 ₺ XLM : 0.584 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin mi yükseliyor yoksa doların alım gücü mü düşüyor?

Bitcoin mi yükseliyor yoksa doların alım gücü mü düşüyor?

Bitcoin mi yükseliyor yoksa doların alım gücü mü düşüyor?
0

Bitcoin mi yükseliyor yoksa doların alım gücü mü düşüyor? Önde gelen Bitcoin analistlerinden biri bugün Twitter’den böyle bir soru sordu.


Bitcoin mi yükseliyor yoksa doların alım gücü mü düşüyor?

Jacob Canfield, iyi bilinen Bitcoin analistlerinden ve sık sık da piyasa yorumları ile Forbes ve CNBC’ye konuk oluyor. Bugün Twitter üzerinden bir soru sorarak, Bitcoin ile ABD Doları’nın değerleri arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

Canfield, tweette bir grafik paylaşarak, ABD Doları’nın Bitcoin karşısında nasıl sürekli değer kaybettiğini de gösteriyor.

Bitcoin mi yükseliyor yoksa doların alım gücü mü düşüyor? Önde gelen Bitcoin analistlerinden biri bugün Twitter’den böyle bir soru sordu.

koinmedya_brave

 

Jacob Canfield (@JacobCanfield) tweetinde şöyle yazdı: “Bitcoin fiyatı yükseliyor mu… yoksa doların alım gücü düşüyor? 2011’de 1 dolar ile 1 Bitcoin alınırdı. 2019 yılında ise 1 dolar 0.000141 Bitcoin alabiliyor. Doların alım gücünü düşmeye devam etmekten kurtarabilecek bir şey var mı?”

Kripto piyasası son altı aydır sürekli bir düşüş yaşıyor. Bitcoin’in fiyatı da Haziran’daki yaklaşık 14,000 dolarlık zirvesinden yüzde 50 değer kaybetti. BTC fiyatı şu an 7,000 dolar kritik destek seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. Ancak uzun süredir dayanan bu destek bölgesi her an kırılarak BTC fiyatına daha büyük bir kayıp yaşatabilir.

Bitcoin’in uzun vadeli trendi

Böyle bir ortamda lider kripto para ile ilgili felaket senaryoları da dile getirenler hiç eksik olmuyor. Canfield’in dikkat çektiği husus ise farklı bir şeyi gözler önüne seriyor. Mevcut fiyatından değerlendirirsek bile, BTC son sekiz yılda binlerce defa değer kazanmış. Hem 20,000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesi hem de 2019’un 14,000 doların zirvesinde büyük bir düşüş yaşamasına rağmen.

İlgili – Düşüşe aldırmayın – Bitcoin uzun vadeli görünümünde bozulma yok

Jacob Canfield bu tweeti ile Bitcoin’in uzun vadeli boğa rallisinin hala sağlam olduğunu bir kere daha belki de istemeden hatırlatmış oldu. Diğer yandan ise BTC’nin bir değer saklama aracı olarak nasıl görev yaptığı da buradan görülüyor.

Öte yandan kısa vadeli görünüm olarak Bitcoin bu aralar ayıların pençesinde olabilir. Ancak öyle görünüyor ki uzun vadeli fiyat tahminleri hala umut vaat edici. Birçok analist 2020 yılının BTC için iyi geçeceğini şimdiden belirtiyor. Yine de diğer varlık türleri ile kıyaslandığında Bitcoin ve kripto paralar henüz çok gençler ve ana akımda kendilerine daha sağlam yer edinme şansları var.

İlgili – Analist: 6000 dolar Bitcoin için %300 rallinin başlangıcı olabilir

Bugün 1 dolar ile 0.00014 BTC alınabiliyor. Peki, bir ya da birkaç yıl sonra dolar kaç Bitcoin alma gücüne sahip olur?

Etiketler: