BTC : 81251 ₺ ETH : 1.825 ₺ XRP : 46.06 ₺ LTC : 7.649 ₺ USDT : 345.1 ₺ XLM : 0.2395 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin mi Dolar mı? Hangisine Yatırım Yapmalıyım?

Bitcoin mi Dolar mı? Hangisine Yatırım Yapmalıyım?

Bitcoin mi Dolar mı? Hangisine Yatırım Yapmalıyım?
0

Zor bir soru değil mi? Bitcoin mi Dolar mı? Kripto para piyasalarına hakim ve sektörün sıkı takipçilerinin cevabını duyuyor gibiyim? ”Elbette Bitcoin”, Para politikalarını takip eden klasik yatırımcının cevabı ise muhtemelen daha farklı olacak.


 

Bitcoin mi Dolar mı?

Rabobank’tan yapılan açıklamaya göre, Rahip Brunson’un 12 Ekim mahkemesinde serbest kalması halinde,  TL/USD paritesinin TL’nin lehine döneceği yönünde beklenti açıkladı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise ekonomik göstergelerin tekrar rayına oturduğu yönünde açıklaması ile Doların çıkış beklentisi azalıyor. Gece yarısı operasyonlarının güçlü ekonomimize ancak geçici bir sarsıntı vereceğini düşünüyorum. Ancak Piyasa analistlerinin daha farklı sonuçlar paylaştığını sizlerde okumuşsunuzdur.

Dolar Kaç TL Olabilir ?

Doların, bazı ekonomistlerin dediği gibi çok yüksek rakamlara ulaştığını kabul edelim.  Buna rağmen BTC’nin katlama trendine  ve potansiyeline yetişemez. Diğer bir avantaj ise tabi ki yükselen BTC‘nin en nihayetinde Dolar bazlı değerlendirilmesi olacaktır. Yani kazanç katlaması yönünden BTC daha avantajlı. Dolar yatırımı çok mantıklı görünmüyor.

koinmedya_brave

Doların ateşini, artan ihracat değerlerinin frenleme ihtimali çok yüksek. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın yaptığı açıklamaya göre, ihracat Eylül ayında yıllık yüzde 22.6 oranında arttı ve 14.5 Milyar Dolara ulaştığını söyledi. Bununla birlikte dış ticaret dengesinde ise 1.89 Milyar Dolarlık açık olduğunu sözlerine ekledi.

ABD’nin Çine uyguladığı dayatmaların etkisi, 2019 yılında 0.2 ile 0.3 enflasyona neden olacağı tahmin ediliyor. Bu güçlü Dolar algısına ayrıca zarar veren diğer bir başlık elbette. Bu şartlar düşünüldüğünde  Bitcoin mi Dolar mı? sorusunun cevabını vermek daha kolay.

TL/USD Grafikleri Ne Söylüyor?

Dolar makale hazırlanırken 5.94 TL’den işlem görüyordu. TL/USD grafiğinde direnç noktasının 5.87 olduğunu görüyoruz. Şayet bu direnç aşılırsa Doların 5.70 seviyelerini görceğini söyleyebiliriz.

 

Bitcoin mi Dolar mı Bitcoin mi Dolar mı? Hangisine Yatırım Yapmalıyım?

 

BTC Kaç Dolar Olur ?

Bitcoin ile ilgili tahmin yapmak çok zor elbette. Kripto para piyasalarının Guruları çok farklı rakamlardan bahsediyor.  Bitcoin erken dönem yatırımcısı olan ünlü analis Tom Lee’ye göre,  2018’in sonu için 21.000 Dolar gibi rakamlar telafuz ediliyor. BTC fiyatını şu anda en etkileyen en önemli başlık bildiğiniz gibi Bitcoin ETF’leri ve SEC’in kripto paralar konusundaki kararı olacaktır.  Kripto paraların en temel sorunu yasal zemin istenilen seviyeye taşınamaması. Ünlü McAfee Antivirüs yazılımı eski sahibi John McAfee’ye göre  BTC’nin 2020’de ulaşacağı rakam 250 bin Dolar.  Bitcoin’in 2017-2018 performansını merak ediyorsanız hemen söyleyeyim %1369. Şimdi bir daha düşünün. Bitcoin mi Dolar mı?

 

 

Etiketler: