1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin madencileri resmen para basıyor – İşte, son kazançları

Bitcoin madencileri resmen para basıyor – İşte, son kazançları

Bitcoin madencileri resmen para basıyor – İşte, son kazançları
0
“sportsbet”

Kripto para piyasasında yaşanan son gelişmeler Bitcoin madencilerinin gelirlerine de yansıdı. Madencilerin sağladıkları hesaplama gücü karşılığında oluşan gelirler 2020’de yeni bir rekor kırdı. Yılın en yüksek seviyesi en son Şubat’ta görülmüştü. İşte, son veriler.


Bitcoin madenciliği gelirinde yeni bir rekor

Bitcoin madenciliği ile ilgili verileri takip eden Block Research yeni bir veri paylaştı. Buna göre, saniyedeki terahash (TH/s) değeri üzerinden hesaplanan Bitcoin madenciliği geliri bu yıl yeni bir rekor kırdı.

Son veriler şunu gösteriyor. Bitcoin madencileri sağladıkları hesaplama gücünün her TH/s başına günlük 0.19 dolar kazanıyor. Bu da bu yıl ulaşılan en yüksek değer. Bu yıl önceki en yüksek değeri Şubat’ta 0.17 dolar ile kaydedilmişti. Tam da halving öncesi Bitcoin fiyatının 10,500 dolardan işlem gördüğü sıralarda.

koinmedya_telegram

Block ise TH/s grafiğinde 7 günlük hareketli ortalama kullanıyor. Son yeni rekor da grafiğe aşağıdaki gibi yansıdı.

Bitcoin madencileri para basıyor – Gelirlerde yeni rekor

TH/s başına madencilerin günlük gerili (7 günlük MA) Kaynak: Block

Dolar olarak gelirleri açısından sadece dün Bitcoin madencileri 24.27 milyon dolar kazandı. Bunlardan 21.59 milyon doları blok sübvansiyonlarından, gerisi ise işlem ücretlerinden geldi.

koinmedya_brave

Tabii bir yandan BTC madencilerinin gelirleri yükselirken, diğer yandan da Bitcoin madenciliği zorluğu da yükseliyor. Bitcoin madenciliği zorluğu ise madenciler arasındaki rekabetin bir göstergesi. Burada da bir aydır istikrarlı bir artış söz konusu. Şu an zorluk 18.60 T (trilyon) değerini gösteriyor. En son Ekim’de 20 T ile tüm zamanların en yüksek değerini görmüştü.

Kaynak

Bitcoin madenciliği nedir ve BTC nasıl üretilir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

Bitcoin madenciliği yasal mı?

Bitcoin’e sahip olmak ve madenciliğini yapmak çoğu ülkede yasal. Ancak Cezayir, Mısır, Fas, Bolivya, Ekvador, Nepal ve Pakistan gibi bazı ülkelerde yasa dışı. Yine de genel olarak Bitcoin kullanmak ve BTC mining dünyanın büyük bir kısmında yasal.

Bitcoin zorluğu nedir?

Zorluk, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin, ağın hash gücü değiştikçe bloklar arasındaki ortalama süreyi sabit tutmak için kullandığı bir parametre. Ağda çalışan madenci sayısı ve onların sağladığı hesaplama gücü arttıkça Bitcoin zorluğu da yükseliyor. Tam tersi durumda da düşer.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.