BTC : 65666 ₺ ETH : 1645 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 317.3 ₺ USDT : 6.786 ₺ XLM : 0.5428 ₺
Anasayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin Bitcoin madenciliği Çin’den ABD’ye taşınıyor

Bitcoin madenciliği Çin’den ABD’ye taşınıyor

Bitcoin madenciliği Çin’den ABD’ye taşınıyor
0
huobi_koinmedya

Ticari savaşlar ve Çin devlet politikası Bitcoin madenciliğinin Çin’den ABD’ye taşınmasına yol açıyor. Bu taşınma süreci, Bitcoin ve kripto para madenciliği üzerinde önemli sonuçlar doğurmaktadır.


Kurumsal Bitcoin madenciliği Çin’den çıkıyor

ABD ve Çin arasında yaşanan ticaret savaşları tüm makro ekonomik değişkenleri ve sektörleri doğrudan veya dolaylı biçimde etkilemeye devam ediyor. Etkilenen sektörlerden birisi de hiç şüphesiz Bitcoin ve kripto para piyasaları. Hem ticaret savaşları hem de Çin’deki tutum, Bitcoin madencilerinin Çin’den ABD’ye kaymasına yol açıyor.

Çin’den faaliyetlerini ABD’ye kaydıran Bitcoin madenciliği şirketlerinden en önemlilerinden birisi Kanada merkezli Squire Mining (SQRMF). Şirket ABD’den 41,000 adet Bitcoin SHA-256 ASICs kullanma izni aldı. Bu sayede ABD, 41bin adet SHA-256 Asic’e ev sahipliği yapacak.

Kanada merkezli Squire Mining şirketinin başını çektiği bu değişim aslında Bitcoin ve diğer kripto madenciliği için gelecekte oluşabilecek önemli bir sorunun şimdiden çözülmesine neden oluyor. Bitcoin ve kripto madenciliği daha merkeziyetsiz hale geliyor.

koinmedya_brave

Çin’de madencilik faaliyetleri Guangdong bölgesinde yoğunlaşmaktadır. Guangdong’daki aşırı hashpower yoğunlaşması Bitcoin ve diğer kripto ağlarını manipülasyon, kontrol ve denetim konusunda savunmasız kılabiliyor. Devlet baskısı ile Bitcoin ağı bile kontrol edilebilirdi. Bilindiği üzere 51 Saldırısı, madencilerin oligopol gücü nedeniyle çıkıyor ve blockchain ağında önemli manipülasyonlara neden olabiliyor.

Aşağıdaki haber başlıkları ilginizi çekebilir:

Kanada’dan Bitcoin madenciliği için önemli adım

Yeni fiyatlarla Bitcoin madenciliği kârlı hale geldi mi?

koinmedya_brave

Bitcoin madenciliği kazandırıyor: Trilyonluk Fidelity’de bu işe giriyor

Çinli Bitcoin madencileri ve yatırımcıları milyonlarca dolar kredi çekti

Not: Bu yazı yatırım tavsiyesinde bulunmamaktadır. Bilgilendirme amaçlıdır.

Kaynak