BTC : 65850 ₺ ETH : 1641 ₺ XRP : 1.382 ₺ LTC : 320 ₺ USDT : 6.77 ₺ XLM : 0.5455 ₺
Anasayfa İnceleme Bitcoin madencileri bir süreliğine ara verdiler

Bitcoin madencileri bir süreliğine ara verdiler

Bitcoin madencileri bir süreliğine ara verdiler
0
huobi_koinmedya

Düşen fiyatların ardından kripto para ve Bitcoin madencileri bir süreliğine ara verdiler. Ayrılanlar piyasaya tekrardan dönmek için fiyatların artmasını bekliyor.  


Bitcoin madencileri bir süreliğine ara verdiler

Bitcoin madencilerinin performansını yansıtan hash oranları geçtiğimiz aylarda tarihi rekorlara imza attı. Hash oranları 136 milyon TH/s’ye ulaşarak zirve yaptı. Mart ayı içerisinde fiyatlarda yaşanan türbülansın ardından hash oranlarında da ciddi düşüşler yaşanıyor. Oranlar 90 milyon TH/s’nin altına geriledi. Aşağıdaki grafikte hash oranlarındaki değişimi görüyoruz.

Bitcoin madencileri bir süreliğine Lütfen Bkz: FED, Korona Virüsü, Likidite Tuzağı ve Bitcoin

Hash oranlarındaki düşüşten Bitcoin madencilerinin piyasaya (tekrardan girmek üzere) bir süreliğine ara verdikleri gözleniyor. Ancak şunu da belirtmekte yarar var ki Bitcoin hash oranları hala diğer kripto paralardan daha yüksek. Örneğin Litecoin hash oranları 2018 yılından beri en düşük seviyede. Litecoin fiyatlarındaki düşüşler madencilik performansını da olumsuz etkiliyor.

koinmedya_brave

Ethereum madencilik performansı Bitcoin ve Litecoin’e göre kısmen daha istikrarlı seyrediyor ama hash oranları düzenli biçimde azalıyor.

Lütfen Bkz: 2019’da ne kadar kripto para çalındı biliyor muydunuz?

Madencilerin tekrardan piyasaya girmeleri, fiyatlardaki artışlarla beraber olacaktır.

Hash oranları, PoW (iş ispatı) sisteminde blockchain ağının operasyonunu ve güvenliğini sağlayan makine gücü olarak düşünülebilir. Ağın dışarıdan saldırılarla manipüle edilmesi için madencilerin en az yüzde 51’inin kontrol altına alınması gerekiyor.

koinmedya_brave

Kaynak