BTC : 86900 ₺ ETH : 3183 ₺ XRP : 2.172 ₺ LTC : 420.1 ₺ USDT : 7.341 ₺ XLM : 0.765 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin long emirler artıyor – Fiyat neden artmıyor

Bitcoin long emirler artıyor – Fiyat neden artmıyor

Bitcoin long emirler artıyor – Fiyat neden artmıyor
0
huobi_koinmedya

İki haftadır bir konsolidasyon dönemi geçiren Bitcoin fiyatlarının nereye gideceği şuan belirsiz. Bununla birlikte, Bitcoin long emirler artıyor ve BTC fiyatları son iki gündür yönün aşağı çevirmiş durumda. Son durum Bitcoin fiyatları için ne anlam ifade ediyor?


Bitcoin long emirler artıyor

Kasım ayı sonunda senenin en düşük seviyesini test eden Bitcoin, son iki gündür hatırı sayılır bir düşüş yaşamasına rağmen 7000 doların üzerinde ciddi bir destek seviyesi oluşturmuş görünüyor. Bununla birlikte, long emirlerde görülen artış Bitcoin’in ne yönlü bir harekete kalkışacağına dair ufak bir ipucu veriyor.

Bitcoin iki gün önce işlem gördüğü 7600 dolar seviyesinden ciddi bir düşüş yaşayarak 7.205 dolara kadar düştü. Buna ek olarak long emirlerde görülen artış Bitcoin boğaları için kısa vadede can sıkıcı gelişmelere gebe olabilir. (Bitcoin 7600 dolar engeline takılınca yönünü aşağı çevirdi)

koinmedya_brave

Çünkü analistlere göre long pozisyonlarda meydana gelen artış, uzun sürecek olan bir düşüş döneminin fitilini ateşleyebilir. Kripto para piyasasının tanınmış analistlerinden olan Zack Voell, yakın zamanda paylaştığı tweet’inde neden Bitcoin long emirler artıyor sorusuna cevap vermeye çalıştı. Voell’e göre Bitcoin long emirler artıyor ise fiyat düşüşü çok yakın olabilir.

Konsolidasyon süreci son bulabilir, düşüş trendi yakın!

Voell’in paylaştığı grafiği incelediğimizde long pozisyonlar ile Bitcoin fiyat hareketleri arasında negatif bir ilişkinin söz konusu olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin long emirlerinde artışın en son yaşandığı zaman Bitcoin’in en düşük seviyede işlem gördüğü 2019 Martına denk geliyor.

Öte yandan, bazı analistlere göre uzun süredir Bitcoin fiyatlarının 7000-7800 arasında mekik dokuması yoğun bir biriktirme döneminin yaşandığını gösteriyor. Ancak başka ünlü bir kripto para analisti Cantering Clark, bu iddiaya katılmıyor.

koinmedya_brave

Bitcoin rotasının belli olmadığı durumlarda fiyat tahminlerinde enflasyon yaşanmasının doğal olduğunu hatırlatan Clark, konsolidasyon sürecinin tahmin edildiği gibi olmadığını savundu. Clark’a göre Bitcoin fiyatları yakın zamanda düşüşe başlayacak.

Bitcoin long emirlerinde yaşanan aşırı artış satıcıların devreye girmesine sebep olabilir. Bunun sonucunda 7000 dolar seviyesinde yaşanan konsalidasyon süreci yakında düşüş trendine dönüşebilir.

Kaynak

Etiketler: