BTC : 83320 ₺ ETH : 2893 ₺ XRP : 1.897 ₺ LTC : 366.8 ₺ USDT : 7.62 ₺ XLM : 0.5911 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin lambo indikatörü boğalar geldi diyor!

Bitcoin lambo indikatörü boğalar geldi diyor!

Bitcoin lambo indikatörü boğalar geldi diyor!
0

Bitcoin lambo indikatörü boğalara işaret ediyor. Lamborghini ile Bitcoin fiyatı arasında nasıl bir bağlantı olabilir? Analistin verilerine göz atalım.


Bitcoin lambo indikatörü boğalar geldi diyor!

ChartStar’ın bir blog yayınına göre, Reddit üzerinde “Lambo” konuşulması sıklığı Bitcoin hareketini tahmin etme açısından iyi bir indikatör.

Peki, bu indikatör neye işaret ediyor? Önce bunun ne olduğuna bakalım. Belli nedenlerle Reddit’de “Lamborghini” sözcüğü aramaları “Lambo” olarak değiştirildi. Daha sonra arama kriterleri kripto para ile ilgili bazı sub redditlere odaklanıyor.

Yine de şunu sormamız gerekiyor. Bitcoin fiyatı ise Reddit’te geçen “Lambo” sözcüğü arasından nasıl bir bağlantı olabilir? Çünkü “Lambo” ifadesi kullananlar Bitcoin hakkında konuşmuyor.

koinmedya_brave

Ancak bu iki ölçümler uygulandığında, ikisi arasında dikkat çeken ölçüde bir korelasyon olduğu görülüyor. Aşağıdaki grafik bunu çok daha net bir şekilde ortaya koyuyor.

Bitcoin lambo indikatörü boğalara işaret ediyor. Lamborghini ile Bitcoin fiyatı arasında nasıl bir bağlantı olabilir. Analistin verilerine göz atalım.

İlk bakışta Lambo çizgisinin Bitcoin fiyat hareketlerini bir ay geriden takip ettiği düşünülebilir. Buna rağmen daha yakından bir incelemede, iki olayda Lambo çizgisi kripto paranın fiyatından önde gittiği görülebilir. Sonuçta burada bir Bitcoin lambo indikatörü diye bir durum oluşuyor olabilir.

Mayıs 2017’de Lambo çizgisi Bitcoin fiyat çizgisinin üzerine çıkmıştı. Tam da kripto paranın fiyatının parabolik yükselmesinden önce. Zaten bu yükselişin de 20,000 dolarda tüm zamanların en yüksek değerini kaydettiğini biliyoruz. Ardından yine Nisan 2018’de Lambo çizgisi Bitcoin fiyat çizgisinin altına geriledi. Birkaç ay sonra ise BTC fiyatı da ayı piyasası yaşamaya başladı ve 3,400 dolar ile dip yaptı.

Peki, şimdi Lambo çizgisi ne diyor?

Şimdi Lambo ölçümleri Bitcoin için yeni bir boğa piyasası işaretleri vermeye başladı. ChartStar’ın yaptığı ölçümlere göre söz konusunu Reddit gruplarından son bir yılda kullanılan “Lambo” sözcükleri vaat edici bir görünüme sahip.

Bitcoin lambo indikatörü boğalara işaret ediyor. Lamborghini ile Bitcoin fiyatı arasında nasıl bir bağlantı olabilir. Analistin verilerine göz atalım.

Geçen hafta bu sözcüğün kullanımlarından bir artış olmuştu. Öyle görünüyor ki bu Bitcoin’cilerin en çok sevdiği araç da olabilir. Sonuç olarak bütün bunlar yeni bir Bitcoin boğa koşusunun işaretleri olabilir mi?

Tabii önceki doğru çıkan olaylar üzerinden bunun mümkün olabileceğini söyleyebiliriz. Eğer tarih tekrar ederse yeni bir parabolik ralli görebiliriz. Bitcoin lambo indikatörü buna işaret ediyor.

Kaynak

Etiketler: