BTC : 61.77 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 31.67 ₺ LTC : 0.07033 ₺ USDT : 4.11 ₺ XLM : 15.76 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin kullanım oranlarının demografik incelemesi

Bitcoin kullanım oranlarının demografik incelemesi

Bitcoin kullanım oranlarının demografik incelemesi
0

Bitcoin kullanım oranlarının demografik incelemesi yazımızda hangi yaş gruplarının BTC ile daha çok ilgilendiğini siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik. 


Bitcoin kullanım oranlarının demografik incelemesi

Harris Poll’un anket sonuçları genç neslin Bitcoin’in başarısını arttırdığını doğruluyor. Buna ek olarak 2019’daki ayı piyasasına rağmen özellikle genç Amerikalılar önümüzdeki beş yıl içinde kripto para almaya daha çok istekliler.

Ankete göre farkındalık kayda değer şekilde arttı

Blockchain, Harris Poll araştırma firmasına Nisan 2019’da, 2209 adet yetişkin Amerikalıyı içeren bir anket yaptırdı. Anket 2017’de yaptırılan Amerikalıların Bitcoin’e duyarlılığını ölçen anketinin devamıydı. Farkındalık, aşinalık, algı, kanaat ve kripto para alma eğilimi gibi geniş çaplı davranışlar araştırıldı. Ayrıca Bitcoin tercih oranları ve BTC sahipliği sorgulandı. Tüm anket göstergeleri, gençlerin kripto paranın yönünü belirlediğini ortaya çıkardı.

koinmedya_brave

Anket özellikle şu sonuçlara ulaştı: Sonuçlar Bitcoin’in gençler arasında mega trend olduğunu gösteriyor. Yaşlılarla gençlerin sonuçlarının eşleştiği tek alan ise farkındalık. Yaşa bakmaksızın Amerika halkının büyük çoğunluğu Bitcoin’i duymuş durumda.

Bitcoin kullanım oranlarının demografik incelemesi
Bitcoin Farkındalığı

Gençler Bitcoin konusunda daha hevesli

Blockchain’in ortaklarından Spencer Bogart 2017 anketinin boğa piyasasında gerçekleştiğine dikkat çekti. Bu anket ise 22-25 Nisan 2019’da yani ayı piyasasında yapıldı. Bogart şöyle diyor: Ayı piyasasına rağmen farkındalık, aşinalık, algı, kanaat ve kripto para alma eğilimi gibi kavramların belirgin şekilde artış gösterdi.

Bitcoin kullanım Bitcoin kullanım oranlarının demografik incelemesi
Bitcoin satın almaya yatkınlık

Örneğin Bitcoin aşinalığı 2017 Ekimde % 30’dan Nisan 2019’da %43’e yükseldi. Özellikle 18-34 yaş aralığındaki kişilerde yüzde 42’den yüzde 60’a yükseldi. 18-34 yaş aralığının %59’u Bitcoin’in finansal teknolojilerde pozitif bir yenilik olduğunu söyledi. Bu da Ekim 2017’dan bu yana % 11’lik artış demek.Üstelik 2019’da BTC alma eğilimi arttı. Satın almaya eğilimli kişi sayısı Ekim 2017’de %19’dan Nisan 2019’da % 27’ye yükseldi. Esasında gençler arasında kripto para alma eğilimi %10 arttı.

Bitcoin kullanım oranlarının demografik incelemesi
Bitcoin’e Aşinalık

Bitcoin Millenyum yatırımcıları arasında en popüler

Ayrıca bir SSRS anketi Harris Poll anket bulgularını yakın zamanda destekledi. Bitcoin ve diğer kripto yatırımları gençler arasında daha popüler. SSRS Bankrate.com adına 25-29 Haziran 2019’da bir çalışma başlattı. Çalışma 1015 kişilik bir örnek gruptu. Amacı Amerikalıların en popüler uzun dönem yatırım aracını tespit etmekti. Ankete göre Amerikalıların %4’ü kripto parayı en popüler uzun dönem yatırım aracı olarak görüyor. Milenyum yatırımcıları kripto parayı %9’luk oranla en iyi uzun dönem yatırımı olarak görüyor. Bu da geleneksel yatırımcı oranının 3 katı. Eski nesil yatırımcıların çok az bir kısmı ise gerçek parayı yatırım aracı olarak görüyor.

Bitcoin kullanım
Bitcoin’in inovasyon oluşuna inanç

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayın

Etiketler: