BTC : 68.23 ₺ ETH : 2.205E-5 ₺ XRP : 32.3 ₺ LTC : 0.07042 ₺ USDT : 4.173 ₺ XLM : 16.33 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin kritik sinyali yaktı – 2018’de 6000 dolardan %50 düşüş başlatmıştı

Bitcoin kritik sinyali yaktı – 2018’de 6000 dolardan %50 düşüş başlatmıştı

Bitcoin kritik sinyali yaktı – 2018’de 6000 dolardan %50 düşüş başlatmıştı
0

Bitcoin kritik sinyali yaktı. Kripto piyasası Bitcoin boğalarını artık gömmeğe hazırlanıyor. Çünkü Bitcoin (BTC) madencilik ekosisteminin sağlık seviyesini ölçen kritik bir indikatör, son bir yılda ilk defa ayı işaretleri veriyor.


Bitcoin kritik sinyali yaktı – Madenciler için işler iyi gitmiyor

Daha geçen ay BTC fiyatı günlük oturumda 7,300 dolarda 10,500 dolara yüzde 42’lik bir yükseliş kaydetmişti. Bununla da kripto para tarihinin en büyük dördüncü artış hareketi yaşanmıştı. Yine de bu dudak uçuklatan yükseliş sonrası Bitcoin boğaları orta vadeli ayı trendini tersine çevirmek için pek bir şey yapmadı. Son birkaç aylık zaman diliminde Bitcoin’in orta vadeli trendi ayıya dönmüştü. Son görülen keskin yükselişe rağmen, BTC’de kilit bir satış sinyali görülüyor.

Kripto para yorumcusu Cole Garner’in de dikkat çektiği gibi “Hash Ribbon” az önce bir ayı geçişi (crossover) yaşadı. Hash Ribbon, Bitcoin hash oranının durumunu ölçen bir indikatör. Bu tek başına bir şey ifade etmese de, Bitcoin tarihindeki bir düşüşe çok benzemesi dolayısıyla ayı işareti olarak görülüyor. Hash Ribbon en son böyle bir sinyal verdiğinde, Bitcoin fiyatı 6,000 dolardan düşüşe başlamıştı.

İlgili – Bloomberg: Bitcoin ayı dönüm noktasına yaklaşıyor

koinmedya_brave

Cole Garner (@ColeGarnerBTC) şöyle yazdı: “Madenci kapitülasyonu uyarısı! Hash ribbonlar geçişi doğruladı. Bu en son bir yıl önce yaşanmıştı. Tam da BTC 6,000 doları kırmadan önce. Daha sonra ayrıntılı açıklayacağım ama bu bir ayı işareti. Yavaş hareket edin ama riskleri de yönetin.”

Sektör yorumcularından ve Bitcoin boğası Preston Pysh, bu madenci kapitülasyonunu daha iyi göstermek için bir grafik paylaşıyor. En son böyle bir durum 2018’de yaşanmış ve Bitcoin fiyatı da 6,000 dolardan 3,000 dolara yüzde 50 çöküş görmüştü.

İlgili – Bakkt Bitcoin muhafaza hizmeti artık tüm kurumlara açık

Preston Pysh (@PrestonPysh) şöyle yazdı: “Hash oranı cross potansiyel madenci kapitülasyonu.”

Eğer tarih tekerrür ederse, Bitcoin önümüzdeki altı haftada yüzde 50 düşerek dip seviyesini belirleyecek. Özellikle madenciler donanımlarının fişini çekmeye başlayacak ve işi devam ettirebilmek için de ellerindeki coinleri satmaya devam edecekler.

Bitcoin ağı söz konusu 2018 döneminden sonra ilk defa yüzde 7’lik bir ağ zorluğu düşüşü yaşadı. Bunun üzerine de madenciler piyasasının beyaz bayrak çekmeye hazırlandığı haberleri çıkmaya başladı.

Kaynak

Etiketler: