BTC : 83275 ₺ ETH : 2849 ₺ XRP : 1.889 ₺ LTC : 358.6 ₺ USDT : 7.651 ₺ XLM : 0.58 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin kritik haftaya giriyor!

Bitcoin kritik haftaya giriyor!

Bitcoin kritik haftaya giriyor!
0

Bitcoin kritik haftaya giriyor ve riskli bir süreçten geçiyor. Piyasada yaklaşık iki haftadır devam eden çöküşler durmak bilmiyor. Bitcoin bugün yaklaşık 3.700 seviyelerine kadar geriledi. Bu çöküş bazı analistler tarafından önceden tahmin edilmişti. Bu analistlere göre ayı piyasası ne zaman sona erecek?

Bitcoin kritik haftaya aım attı!

Bu yılın başlarında herhangi bir kripto meraklısına Bitcoin’in (BTC) 3.700 dolara düşeceğini söyleseydiniz muhtemelen vereceği cevap şu olurdu: ‘Hadi oradan! aklını mı kaçırdın?’ Fakat maalesef bu gerçek oldu. Hatta daha da kötüsü gerçekleşebilir.Çünkü, Bitcoin kritik haftaya adım attı. Peki neden piyasa bir anda böyle büyük bir çöküş yaşadı?

Bu çöküş önceden tahmin edilmişti.

2019 yaklaşırken, düşüş kaydeden tüm kripto paralarda bir sıçrama gerçekleşeceğini ve BTC’nin 4.700 $ ‘ın üzerine çıkacağını iddia eden iyimser görüşler vardı. Tabi, Hash Savaşlarının sona erdiği farz edilerek böyle bir teori ortaya atılmıştı. Tabi, BTC’nin 3,000 dolar’a kadar düşeceğini iddia edenler de vardı.

Kıdemli bir Bitcoin ve dijital para analisti olan Willy Woo, BTC’nin geleceğini analiz etmek için NVT sinyalini / oranını kullanıyor. Dmitry Kalichki ve Woo’nun birlikte yarattığı NVT oranı, basit bir şekilde, Ağ Değerinin, Blockchain’de gerçekleşen İşlem Değeri’ne bölünmesi ve ardından hareketli bir ortalama kullanılarak düzeltilmesidir.

koinmedya_brave

26 Ekim’de attığı bir  tweet’de, Willy Woo bu oranın, bir ayı piyasasının ortasında olduğumuzu gösterdiğini söyledi. Bu da, Bitcoin’in dibi henüz görmediği ve düşüşlerin birkaç ay daha devam edeceği anlamına geliyordu. BTC’nin en düşük seviyeyi ne zaman göreceği bilinmese de, Bitcoin kritik haftaya girdiğini ve işaretlerin 2019 Nisan ya da Mayıs ayını gösterdiğini söylemişti.

Bitcoin Cash Hash Savaşları tam bir felakete neden oldu!

Birçok analist, Bitcoin Cash Hash savaşlarının sadece iki hafta içinde BTC’nin fiyatını 6.300 dolardan 3.700 dolara çekeceğinden habersizdi. Bu olay gerçekten de 2019 ortalarında öngörülen ayı piyasasının erken başlamasına neden oldu ve bu süreci hızlandırdı.

Bu hafta sonu da BTC’nin fiyatını olumsuz etkiledi. Şükran Günü, Tatil Sezonu harcamalarının başlangıcı olarak görülür. Şükran Günü’nden sonra, insanlar Black Friday ve Cyber ​​Monday’de indirimli ürünler almak için paralarını çekerler. Ki harcamaların ve seyahatin daha da artacağı Noel dönemi ve Yeni Yıl’da yaklaşıyor. Bu yüzden, bu haftasonu ticaret hacminin düşük olması şaşırtıcı değildi. Yatırımcılar, kriptolarını çektiler ve böylelikle BTC’nin düşüşüne katkıda bulundular.

Sırada ne var?

Kripto yatırımcıları pes mi edecek? Hold etmeye devam mı edecek? Kripto piyasalarının kaderi tamamen bu yatırımcıların elinde. Önümüzdeki birkaç hafta piyasanın seyri açısından çok önemli olacaktır. Bitcoin kritik haftaya girecek.
Ayrıca, CME Bitcoin Vadeli İşlemleri 30 Kasım Cuma günü sona erecek. Bu sözleşmelerin süresi dolduğunda normalde BTC’nin değeri birkaç puan düşer. Ancak, BTC’nin zaten çok büyük bir çöküş yaşadığını göz önüne alırsak, vadeli işlemlerin etkisi bu çöküşün yanında hafif kalacaktır.

Sonuç olarak, ayı piyasasının 2019’da gerçekleşeceği tahmin ediliyordu, ancak beklenmedik Hash Savaşlarının ortaya çıkması, muhtemelen BTC’nin dip seviyesini görme sürecini hızlandırdı. Şu anki seviyelerin genel olarak gelecek yılın ortasında gerçekleşmesi bekleniyordu. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, bu seviyelerin gerçekten bir dip olup olmadığını göreceğiz.