BTC : 84226 ₺ ETH : 2930 ₺ XRP : 1.917 ₺ LTC : 369.7 ₺ USDT : 7.611 ₺ XLM : 0.5949 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin kritik 6500 dolar seviyesine ulaştı – Ya bundan sonrası?

Bitcoin kritik 6500 dolar seviyesine ulaştı – Ya bundan sonrası?

Bitcoin kritik 6500 dolar seviyesine ulaştı – Ya bundan sonrası?
0

2 gün önce psikolojik destek seviyesi 7.000 doları kaybeden Bitcoin kritik 6500 dolar seviyesini de test etti. Ayılara teslim olan Bitcoin’i bundan sonra nasıl bir süreç bekliyor olabilir?


Bitcoin kritik 6500 dolar seviyesine geri döndü

Kahramanımız geçen ay 6500 dolar seviyesini gördüğünde anında tepki vererek 7200 dolara tekrar sıçramıştı. Ancak bu sefer görünen tabloya ve analistlerin öngörüsüne göre Bitcoin’in benzer bir yükselişi ortaya koyması biraz zor. Ek olarak, eğer boğalar kritik 6500 dolar seviyesini güçlü bir şekilde savunamazlarsa kısa vadede daha fazla çözülme ve kayıp söz konusu olabilir.

BTC fiyatları gece 6500 dolar seviyesine kadar düşmesine rağmen burada bulduğu güçlü destek sayesinde şu anda hafif bir toparlanma göstermiş gibi görünüyor. Yazım sırasında Bitcoin 6670 dolardan el değiştiriyor. Yine de, Bitcoin’in 2 gün önce 7200 dolardan işlem gördüğünü hesaba kattığımızda bu seviye büyük bir düşüşü teyit ediyor.

koinmedya_brave

Twitter dünyasının ünlü kripto analistlerinden Cantering Clark, takipçileri ile paylaştığı en son tweet’inde 6500 dolar seviyesinin Bitcoin için kritik bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.

Bu bölgede birçok satış emrinin hazırda beklediğini ifade eden ünlü analist, eğer Bitcoin bu seviyenin altına düşerse Clark’a göre bu sefer de ortaya likidite krizi çıkabilir. (İşte Bitcoin’in muhtemel yeni hedefleri)

Düşüş bir süre daha sürebilir

Bitcoin’in satış baskısına dayanamayıp bu kaleyi de kaybettiği senaryoyu düşünecek olursak düşüşün bir miktar daha sürmesi kuvvetle muhtemel. Çünkü yatırımcılar ve boğalar, bir sonraki yükseliş hareketinin işaret fişeğini ateşleyecek olan alım baskısını yaratmak için bir süre beklemede kalabilirler.

Öte yandan, bir başka meşhur kripto para analisti Loma öngördüğü üzere BTC fiyatlarının 6800 destek seviyesinde tutunamadığını hatırlattı. Piyasa hassasiyetinin şu an için düşüşe odaklandığını iddia eden Loma’ya göre bir sonraki düşüş long pozisyon almak için yatırımcıya altın bir fırsat sunabilir.

Aslında uzun süre devam eden yana doğru ticaretin sonunda bir kırılma ihtimalinin yüksel olduğu analistler tarafından defalarca ortaya konmuştu. Bununla birlikte, belirsizliğin ortadan kalması ve yaşanan kırılma hareketleri BTC fiyatlarının ne tarafa gideceği konusunda yatırımcılara küçük sinyaller veriyor. Yani bekle gör taktiği yerini aksiyona geç stratejine bıraktı.

Kaynak

 

 

Etiketler: