BTC : 63907 ₺ ETH : 1654 ₺ XRP : 1.385 ₺ LTC : 307 ₺ USDT : 6.874 ₺ XLM : 0.6413 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin kesinti ücreti toplamı 1 milyar dolara ulaştı

Bitcoin kesinti ücreti toplamı 1 milyar dolara ulaştı

Bitcoin kesinti ücreti toplamı 1 milyar dolara ulaştı
0
huobi_koinmedya

Bitcoin kesinti ücreti toplamı önemli rakamlara ulaşıyor. İlerleyen süreçte Bitcoin işletim ücretleri madenciler için blok kazımından elde edilen ödülleri ikame edecek seviyeye kadar ulaşabilir.


Bitcoin kesinti ücreti toplamı ciddi artış gösteriyor

Bitcoin kesinti ücreti toplamı 1 milyar dolara ulaşması hakkında Billfodl cüzdanının kurucusu Bryan Aulds şu açıklamada bulundu:

“Bu önemli bir dönüm noktası: İnsanların kripto para piyasalara ne kadar değer verdiğini gösteriyor.”

Geçtiğimiz yıllarda Bitcoin işlemlerinden elde edilen ücretler, Bitcoin ölçeklendirme sorunundan dolayı azalıyordu. Fakat 2019 yılından sonra artan işlem hacimlerinden dolayı Bitcoin işletim ücretlerinin toplam değeri 1 milyar dolara ulaştı. Aşağıdaki grafikte Bitcoin işlem ücretlerindeki artışı görüyoruz.

Bitcoin kesinti ücreti Bitcoin kesinti ücreti toplamı 1 milyar dolara ulaştı

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Bitcoin future işlem hacmi artış gösteriyor: Bu neden önemli?

Bitcoin startup’ı Casa’nın CTO’su Jameson Lopp bu konuda önemli bir değerlendirmede bulundu. Uzun dönemde Bitcoin işletim ücretlerindeki artış, Bitcoin madencilerini ilgilendiren bu durum oluşturuyor. Lopp’a göre uzun dönemde işletim ücretlerinden kaynaklanan madenci gelirleri blok kazımından elde edilecek ödülleri ikame edecek hale gelebilir.

Bitcoin üzerinden gerçekleştirilen para transferleri ve işlemler, blockchain ağına Bitcoin madencileri tarafından kaydediliyor ve bloklara kazılıyor. Bitcoin üzerinden yapılan işlemlerin sağlıklı yürümesi için madencilik faaliyetlerinin de sağlıklı ve güvenilir yürütülmesi gerekiyor. Bu nedenle Bitcoin ödülleri ve işletim ücretleri madencileri teşvik eden önemli unsurların başında geliyor.

Lütfen Bkz: Yeni bir Bitcoin ETF başvurusu yapıldı

koinmedya_brave

Bitcoin ağındaki her işlemin bir maliyetinin olması, ağa yönelik spam saldırılarının önüne geçiyor. Aksi takdirde milyonlarca sahte işlem ile Bitcoin blockchain’i manipüle edilebilirdi. Ayrıca öncelikli işlemlerin ön sıraya alınması için de işletim ücretleri önemli rol oynuyor. Madencileri teşvik eden parasal kazanımlar olmasa, madenciler ağda manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli aktörler tarafından rüşvetle yönlendirilebilirdi.

Kaynak