BTC : 62900 ₺ ETH : 1607 ₺ XRP : 1.32 ₺ LTC : 289.5 ₺ USDT : 6.917 ₺ XLM : 0.655 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBorsa Haberleri
  3. Bitcoin kaldıraçlı işlem borsası BitMEX güvenlik tedbirlerini arttırıyor

Bitcoin kaldıraçlı işlem borsası BitMEX güvenlik tedbirlerini arttırıyor

Bitcoin kaldıraçlı işlem borsası BitMEX güvenlik tedbirlerini arttırıyor
0
huobi_koinmedya

Hong Kong bazlı kaldıraçlı işlem borsası BitMEX güvenlik tedbirlerini arttırıyor. Borsanın resmi bloğundaki bir postaya göre kullanıcı hesaplarındaki kimlik bilgilerine artan bir saldırı tespit edildi.


BitMEX güvenlik tedbirlerini arttırmak için 2FA’ya geçiyor

Açıklamada borsanın kullanıcı güvenliği için en iyi uygulamaları kullandığı belirtilerek 2 faktörlü doğrulamanın (2FA) önemi vurgulandı. Raporda 2FA şöyle özetleniyor:

“Bazen ‘iki adımlı doğrulama’ ya da ‘çok faktörlü doğrulama’ olarak da adlandırılan 2FA’da ek güvenlik katmanı mevcuttur. Bu katman hesabınıza ulaşmanız için yalnızca isim ve şifre değil benzersiz, zaman-bazlı token girişi de ister. Tokenler, cep telefonlarında ‘Google Authenticator/doğrulayıcı’ ya da Authy gibi yazılım bazlı doğrulayıcı uygulamalar içinde depolanabilir.”

BitMEX’e göre Google araştırmaları, sanal olarak tüm hesap bilgileri çalma girişimlerinin 2FA’nın etkinleştirilmesiyle önlenebildiğini gösterdi. Borsa, bu tür saldırıların önlenmesinin en iyi yolunun 2FA olduğu sonucuna vardı ve şimdi 2FA’yı platformda zorunlu tutmayı düşünüyor.

koinmedya_brave

Binance kaldıraçlı işlemleri test etmeye başladı

Şirket ayrıca tehlikedeki hesapların tipik olarak zayıf ya da tekrar kullanılan şifreler, mail hacklenmesi ya da kötü yazılım bulaşmış bilgisayarlar nedeniyle olduğunu belirtti. Ek olarak bazı yeni taktiklerin de hacklenmede kullanıldığı ve buna uygun politikalar belirlendiğini not etti.

Türkler Avrupa’da ençok kripto paraya sahip olan millet ve Türkiye’de Bitcoin adaptasyonu

İlki, korsanlar izlerini gizlemek için  bildirimleri devre dışı bıraktıklarından, artık hesap girişiyle ilgili ‘email bildirimlerini devre dışı bırak’ seçeneği olmayacak. İkincisi, saldırganlar hacklenmiş hesaplarla yaptıkları API anahtarlarını kendi çekimlerini doğrulamakta kullanabildiklerinden, para çekme talepleri email yoluyla doğrulanacak.

koinmedya_brave

Daha önce Kraken borsası Mart ayı sonunda platformda 2FA’yı zorunlu hale getirmişti. Kraken’in duyurusuna göre 2FA 2013’ten bu yana opsiyonel olarak kullanılıyordu. Yine duyuruya göre borsa 2FA programlarını özellikle Google Authenticator ve YubiKey ile destekliyor.