BTC : 78400 ₺ ETH : 2697 ₺ XRP : 2.098 ₺ LTC : 403.8 ₺ USDT : 7.017 ₺ XLM : 0.7387 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin doğudan yükselir!

Bitcoin doğudan yükselir!

Bitcoin doğudan yükselir!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin Japonya’da daha fazla birikim görmeye başladı. Japon borsalarında bulunan Bitcoin, Ripple ve Ethereum miktarı, global Corona virüs salgının başladığı Mart ayından bu yana artışta.


Bitcoin Japonya’da daha fazla tutulmaya başlandı

Yayımlanan son raporlara göre, Japon borsaları genelinde tutulan kripto para varlıkları artıyor. Hatta sadece artmakla kalmadı son birkaç aydır patlama yapacak seviyede. Buradaki yükselişin başlıca sebebi olarak ise Covid-19 salgını gösteriliyor.

Japonya Sanal ve Kripto Varlık Borsaları Derneği’nin raporuna göre, Mart 2020’den bu yana Japon borsalarında tutulan Bitcoin, Ripple ve Ethereum’un miktarı önemli ölçüde arttı. Rapora göre Bitcoin miktarından artış önceki ay yüzde 11 civarında. Ripple (XRP) miktarında artış yüzde 6.4 ve borsalarda bulunan Ethereum miktarı da yüzde 5.7 arttı.

Bunlar dışında bir de Japonya’da Mondacoin, Litecoin, Bitcoin Cash ve NEM’e yapılan yatırım hacimlerinde son bir ayda artışlar olduğu görülüyor.

koinmedya_brave

İlgili – Dev Japon fonu hangi büyük kripto paraya %50 fon ayırdı?

Japon kripto para piyasası Bitcoin işlemlerinin hakimiyeti altında

Rapor ayrıca şuna da dikkat çekiyor. Japonya’daki kripto para piyasası BTC işlemlerinin hakimiyeti altında. Mart’ta spot işlemlerde lider kripto paranın işlem hacmi 617.3 milyar dolar yen artış gördü (bu da 5.8 milyar dolar demek). Aynı ay ikinci en çok işlem gören kripto varlık ise Ripple (XRP). Ancak BTC işlemlerinin XRP işlemlerinden tam 11 kat fazla olduğunu da görüyoruz.

Mart ayında Bitcoin büyük bir düşüş yaşamıştı. Ancak kısa sürede toparlanmasını bildi. Son birkaç aydır ise BTC 9,000 doların üzerinde ve şimdi de 9,200 dolar ile flört ediyor. Bitcoin Japonya’da ilgi görmesi en başta salgın ile ilgili olabilir. İkincisi ise ekonomik belirsizlik ve fiat paradaki istikrarsızlık Japon yatırımcıyı Bitcoin’e yönlendiriyor gibi görünüyor.

İlgili – Bitcoin 2 devin arasında yaşam savaşı veriyor!

koinmedya_brave

Yatırımcılar Bitcoin çekiyor

Bu arada bu hafta başında raporlarda başka bir ilginç bilgi yer almıştı. Yatırımcılar Bitcoin’lerini platform ve borsalardan çekmeye başladı. Bu da bir boğa haberi olabilir. Çünkü bu şu demek: yatırımcılar uzun vadeli yatırım ve saklamak için varlıklarını daha güvenli yerlere aktarıyor. Tabii bunun sebepleri ve fiyata etkilerini bekleyip göreceğiz.

Kaynak

Etiketler: