BTC : 82493 ₺ ETH : 1.863 ₺ XRP : 46 ₺ LTC : 7.693 ₺ USDT : 354 ₺ XLM : 0.2423 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin iyi, kötü, çirkin seçenekleri ile karşı karşıya

Bitcoin iyi, kötü, çirkin seçenekleri ile karşı karşıya

Bitcoin iyi, kötü, çirkin seçenekleri ile karşı karşıya
0

Bitcoin iyi, kötü, çirkin olmak üzere 3 farklı seçenekle karşı karşıya bulunuyor. Yatay seyretmeye devam eden kripto, yakın dönemde major bir kayıp ile karşı karşıya kalabilir.


Yakın zamandaki fiyat hareketi gösteriyor ki, kriptonun alıcıları an itibariyle temelde zayıflar. 9,000 dolar bölgesinde destek bulabilmesine rağmen, şu açık ki daha fazla aşağıya düşme riski oldukça yüksek.

Bakınız:Şok belge; ABD Bitcoin ‘nin kellesini istiyor

Bu aşikar teknik zayıflığa neden olan birkaç primer faktör var. Bunlar arasında, yakın zaman içinde aralıktaki tepelerden red yemesi, başarısız bir kırma girişimi ve yükselen üçgen alt sınırının altına doğru bir kırılma var.

koinmedya_brave

Bu faktörler nedeniyle, analistler kriptonun 8,500 dolar gibi seviyelere inebileceğine inanıyorlar.

Potansiyel olarak eli kulağında bu düşüş, 10,000 dolardan reddedilmesinin ardından, satıcıların 9,000 dolar üstü bölgede şekillendirdikleri muazzam direnç nedeniyle de sürdürülebilir.

Bitcoin iyi, kötü, çirkin seçenekleriyle baş başa

Yazı hazırlandığı esnada Bitcoin nominal olarak 9,460 dolardan işlem görüyordu. Bir kaç gündür bu fiyat seviyesi etrafında gezinen kriptonun her ralli girişimi ya da çakılma tehlikesi, karşı yöndeki bir hareketle bertaraf edildi.

Çünkü satıcılar ve alıcılar öyle açık bir çıkmaza girdiler ki, kriptonun orta dönemdeki trendi puslu görünmeye devam ediyor.

Birkaç gün önce BTC’nin 10,000 dolardan reddedilmesinin, yakın dönemdeki acımasız kaderi için bir işaret olabileceği görüşünde olan pek çok analist var.

Her ne kadar daha fazla düşüşü engelleyen bir alım baskısı oluşsa da, bu bölgeden reddedilmesi, Bitcoin’i 9,000 doların hemen üstü bölgeye kadar geriletti. Bu hareket, aynı zaman diliminde önemli derecede düşen hisse senedi piyasasıyla Bitcoin’in şu anki korelasyonundan kaynaklanıyor gibi görünüyor.

Popüler bir kripto tüccarı, 9,600 dolar ve 9,800 dolar arasındaki sert direnişe işaret ederek, bunun önümüzdeki günler ve haftalarda BTC’nin daha fazla yükselemeyebileceğinin nedeni olarak gösterdi.

“Mavinin altında kaldığımız sürece, iyimser olmak için bir neden göremiyorum. Dünün günlük kapanışı oldukça çirkindi. Bu nedenle ben 8k’nın altını hedefleyen short emrini yeniden girdim.”

 

Bitcoin iyi Bitcoin iyi, kötü, çirkin seçenekleri ile karşı karşıya

Bu faktörler BTC’nin kanlı bir düşüşe hazırlandığını düşündürüyor

Bu yeni oluşan dirence ek olarak, Bitcoin’in en son düşüşü de altında yatan teknik güce ciddi bir darbe etkisi yaptı.

Bunun neden olduğu konusunda bir analist 3 ana faktöre işaret ediyor. Açıklamasında, aralık yükseltilerinden reddedilmesini, başarısız kırılmayı ve daha önce yükselmesine kılavuzluk eden bir teknik paternin altına kırılmayı gösteriyor. Aşağıdaki grafiğe işaret eden analist şunları söylüyor.

“BTC: Hala aralıkta hareket ediyor. Aralıktaki yükseltilerden bir bıçak yarası aldı, kırılmayı beceremedi, Yükselen üçgenin altına kırıldı. Ve şimdi de aralık alt seviyelerinde dolaşıyor. Daha yükseklere çıkmasını beklemem için patern kırılma noktasını yeniden ele geçirmesi gerekiyor. O zamana kadar aralık alt seviyelerinde seyreder.”

Markette hakim olan Bitcoin iyi, kötü, çirkin seçeneklerinden hangisinin gerçekleşeceğini zaman gösterecek. Ancak direnci kırmadaki acziyeti, yakın zamanda ciddi bir düşüşün habercisi olabilir.

Bitcoin iyi Bitcoin iyi, kötü, çirkin seçenekleri ile karşı karşıya

 

Kaynak

Etiketler: