BTC : 63170 ₺ ETH : 1580 ₺ XRP : 1.228 ₺ LTC : 289.5 ₺ USDT : 6.907 ₺ XLM : 0.4663 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Bitcoin işlem ücreti ortalaması son 8 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin işlem ücreti ortalaması son 8 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin işlem ücreti ortalaması son 8 ayın en düşük seviyesinde!
0
huobi_koinmedya

Bitcoin işlem ücreti son ayların en düşük seviyesine geldiyse bunun anlamı ne olabilir? Son 24 saat içinde Bitcoin işlem ücreti ne kadar değer ortaya koydu? Bu durumun arkasında ne gibi faktörler var.


Bitcoin işlem ücreti neden düşer?

Son 24 saatte Bitcoin ortalama işlem ücreti son 8 ayın en düşük seviyesine indi, yaklaşık 0,07 dolar. Bu rakam bir kaç ay önce ulaşılan yılın en yüksek rakamı 3.71 ile ciddi orantısızlık ortaya koyuyor.

Bu zaman dilimi içinde yapılan işlemleri göz önüne alırsak, aslında bu çok şaşırtıcı bir durum. Ortalama işlem ücretleri normalden % 4 fazla iken nasıl oluyor da Bitcoin işlem ücreti düşüyor? Bu arada yapılan toplam işlem sayısı 351.632

İşin bir ilginç yanı daha var o da, dört günün en yüksek piyasa hacmi 15.868.748.866 ve bu rakam yıl ortalamasından % 3 daha fazla. Peki bu görüntünün arkasında hangi etkenler olabilir?

koinmedya_brave

Kripto paranın değer kaybetmesi işlem ücretlerine yansımış olabilir. Madenciler Eylül ayındaki fiyat düşüşlerinden dolayı kayıp yaşadılar ve bundan hiç memnun değiller. Ayrıca Bitcoin’in yılın ikinci çeyreğinde gösterdiği performansı tekrar gösterme olasılığı da epeyce düşük gibi.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin an itibariyle yeşil alanda işlem görüyor. Son 24 saatte kripto piyasası pozitif bir görüntü ortaya koyuyor. Altcoinlerden bazıları ciddi değer artışı gösterdiler. Bitcoin yazımızı hazırlarken 8235,63 dolardan işlem görüyor. Piyasa Bitcoin işlem hacmi ise  16,204,055,357 dolar.

Bitcoin işlem ücreti Bitcoin işlem ücreti ortalaması son 8 ayın en düşük seviyesinde!

Bitcoin son haftalarda tam bir eşikte, bir o yana bir bu yana epey bir sallantı yaşadı. Şu an için yatay bir seyir gösteriyor ama her an her şey olabilir.

koinmedya_brave

Piyasanın olumlu havası Bitcoin’i 8500 dolara götürür mü?

An itibariyle Bitcoin için bir öngörüde bulunmak çok zor. Acaba mevcut olumlu hava Bitcoine bir konsolidasyon yaşatır mı? Fiyat 8500 doları bulabilir mi?

Günlük tabloya baktığımız zaman, alıcılar açısından güçlü bir kontrol olduğunu görüyoruz. Bunun yansıması güçlü bir mum formasyonunda şekilleniyor. Bir diğer tanımla çok iyi bildiğimiz Sabah yıldıızı mumu formasyonu. Bu formasyon bir olumsuz hareketin son bulduğunu ve ardından olumlu bir hareketin başladığını ortaya koyuyor.

Bitcoin işlem ücreti Bitcoin işlem ücreti ortalaması son 8 ayın en düşük seviyesinde!

Ancak bu mum şeklinin oluşumu tam anlamıyla fiyatın 8500 dolara çıkacağını göstermiyor. Piyasada çok güçlü olumsuz tepkiler de var. Bu nedenle bu haftaya çok dikkat edelim etkili bir hareket ortaya çıkabilir ama ne yönde kestirmek çok güç.

İşlem ücreti düşüklüğü  kötü gibi görünse de acaba ortada fırtına öncesi bir sessizlik var diyebilir miyiz?

Kaynak

Etiketler: