BTC : 83317 ₺ ETH : 2817 ₺ XRP : 1.869 ₺ LTC : 356.4 ₺ USDT : 7.628 ₺ XLM : 0.5829 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoinBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin ile ne alınabilir?

Bitcoin ile ne alınabilir?

Bitcoin ile ne alınabilir?
0

Bitcoin ile ne alınabilir? Perakende veya online satış yapan mağazalarda bitcoin’in kabul görmesinin tüccarlar arasında oluşturduğu kısa süreli ilk ilgi dalgasından sonra, Bitcoin bir döviz aracı olarak daha az çekici hale gelmiş, var olan ilgi büyük ölçüde azalmıştır.


Bitcoin ile Ne Alınabilir, Kimler biliyor?

bitcoin-ile-ne-alınabilir-koinmedya
 

Bunun sebebi olarak birkaç delil ortaya atılabilir. Örneğin artan bitcoin işlem ücretleri, değişken fiyat hareketleri.

Bitcoin ile ne alınabilir bakalım. Sektördeki herkesin dikkatle takip ettiği bir mevzudur. Geçerli noktası belirli sebeplerden dolayı henüz istenilen ölçüde değildir. Bu durum bitcoin ile satın alabileceğiniz hiçbir geçerli ürün veya alışveriş merkezinin olmadığı anlamına gelmiyor. Satış noktalarındaki bitcoin miktarları genellikle beklentileri karşılamıyordu. Ancak kripto para birimi ile geniş bir yelpazede mal ve hizmet satın alabilirsiniz. Yazının devamında Bitcoin ile neler satın alabileceğinize dair birkaç bilgiyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bunu yapmanın avantajları arasında sınır ötesi işlemlerin kolaylığı ve -fiziksel teslimat istemediğiniz sürece- anonimlik vardır. Bitcoin’i kabul edince tüccarlar artık daha geniş bir pazara girebiliyorlar.  Ayrıca alıcıların ürünü aldıktan sonra ödemeyi iptal emesi sonucu olan ters ibrazlar hakkında çok fazla endişelenmek zorunda kalmıyorlar.

koinmedya_brave

ilginizi çekebilir: Güncel Bitcoin ve Kripto Para Analiz Rehberi / Uzmanların Strateji ve Taktikleri: Nasıl yatırım yapılır, ne zaman alınır, ne zaman satılır?

Bitcoin ile Ne Tür İşlemler Yapılabilirsiniz?

Peki, Bitcoin ile ne alabileceğiniz şeyler sadece bunlarla mı sınırlı? Tabiî ki hayır! Birisine hediye satın almak için bitcoin kullanmak istiyorsanız çözüm olarak en belirgin hediye kartları Gyft veya eGifter’dır. Alıcı, hediye kartlarını daha sonra perakende satıcıların birinde bonus puan olarak harcayabilir.

Expedia, CheapAir ve Surf Air aracılığıyla yapılan uçuşlar ve otel rezervasyonları için bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz. Eğer iyice abartmak istiyorsanız Virgin Galaktik aracılığıyla geniş yerlerden bazılarıyla uzay yolculuğu yapmak için bile bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz.

Microsoft film, oyun ve uygulama tabanlı hizmetler indirebileceğiniz uygulama mağazalarında bitcoin’i kabul ediyor. Ayrıca bazı müzisyenler (Bjork, Imogen Heep) eserlerini kripto para karşılığında indirmenize izin vermektedir.

Altın, Hediye,Yiyecek vs. Bitcoin İle Satın Almak Mümkün

Evinizi donatmanız veya birine özel bir hediye almanız mı gerekiyor? Bu alanda dünyaca tanınmış bir firma olan “Overstock” 2014 yılında Bitcoin’i kabul eden ilk büyük perakendecilerinden biri oldu.  Kurucusu Patrick Byrne hala teknolojinin en aktif savunucularından birisidir.

Bitcoin ile altın satın almaya ne dersiniz?

Sharps Pixley, APMEX ve JM Bullion elinizdeki Bitcoin karşılığında külçe altın vermeye dünden razılar.

Bitcoin’in size sunduğu fırsatlar daha bitmedi.  Sözgelimi ABD’de yaşıyorsunuz ve fena halde acıktınız. PizzaforCoins, bitcoin karşılığında kapınıza kadar pizza servisini hizmetinize sunuyor. Bazı yasal ve muhasebe firmaları da kripto para biriminde hizmetlerini ödemeyi kabul etmektedir.

Son olarak BitHope, BitGive veya Fidelity Charitable gibi bitcoin kabul eden hayır kurumlarından veya fonlama sitelerinden birine bağış yaparak manevi olarak da kendinizi mutlu hissetmeniz mümkün.

Bitcoin ile ne alınabilir konusuna ışık tutmaya çalıştık. Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

 

Etiketler: