BTC : 83835 ₺ ETH : 2718 ₺ XRP : 2.112 ₺ LTC : 413 ₺ USDT : 7.329 ₺ XLM : 0.7461 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. Deneyimli analistten Bitcoin için yükseliş hedefi

Deneyimli analistten Bitcoin için yükseliş hedefi

Deneyimli analistten Bitcoin için yükseliş hedefi
0
huobi_koinmedya

Deneyimli analistten Bitcoin için yükseliş hedefi. Ünlü analizci Peter Brandt, 6.000 dolar barajını geçerek short emirlerin üzerine kabus gibi çöken BTC için 8.400 dolarlık bölgeyi işaret ediyor!


Ünlü analistten Bitcoin için yükseliş hedefi

 

Dün akşam saatlerinde 7.000 dolar bölgesine giriş yaparak, büyük bir short temizliği yapan Bitcoin, böylelikle üçtür aşamadığı 6.800 dolar direncini geçmiş oldu. BTC gösterdiği bu ralliyle teknik göstergeleri de lehine çevirmeyi başardı. Daha sonra bir miktar düzeltme gören BTC yazım esnasında 6.900 dolardan el değiştiriyor.

Ünlü analizcilerden Big Cheds, Bitcoin’de yaşanan bu fiyat hareketini büyük bir boğa koşusu olarak nitelendirirken, girilen short emirlerinin cezalandırılması olarak tanımlıyor.

koinmedya_brave

”Bitcoin günlük grafik. Önemli bir andayız, boğa kırılması yaşanıyor. Short emri girenler cezalandırılıyor!”

İlgili haber: Bitcoin short ne demek? Bitcoin short emir nasıl girilir?

Peter Brandt, Bitcoin 8400 dolar için pozisyon alıyor!

Gerek kariyeri gerekse isabetli tahminleri nedeniyle kripto para sektörünün en büyük otoritelerinden biri olarak gösterilen Peter Brandt, takipçisi Raoul Pal’ın paylaşımı üzerinden yaptığı mini analizde, Bitcoin için 8.400 dolar alanını işaret ediyor.

koinmedya_brave

Raoul Pal:

”Dikkat! Ben berbat bir kısa vade yatırımcısıyım. Ama Bitcoin grafiğinde 7.000 dolar kırılmasında güzel bir kama görülüyor. Yukarı yönlü yeni bir testin mümkün olduğunu düşünüyorum ama belki de değildir?”

Peter Brandt:

”Sadece perspektif meselesi. Ama klasik grafik işaretleme yöntemlerinden en iyisi muhtemelen yükselen üçgenin hedefinin 8.400 dolar olduğunu söylemek olur.”

Bitcoin’in Ocak ayındaki yükselişi sırasında çoğu analizci tarafından 7.700 dolar seviyesi, boğa ile ayı piyasası arasında ince çizgi olarak gösteriliyordu. 7.700 dolar seviyesinin üzerine çıkan fiyat boğa piyasasının geldiğinin habercisiydi.

Hatırlarsanız 2019 Haziran ayında ki BTC’nin 14.000 dolara çıkma serüveninde de, aynı senaryoyla karşılaşmıştık. BTC 7.700 dolar seviyesinde uzun bir müddet oyalanmış ancak bu seviyeyi geçtikten sonra birkaç gün içinde hızlı bir şekilde 14.000 dolara fırlamıştı.

bitcoin için yükseliş hedefi

Kripto paraların fraktal grafiklerine uygun hareket eden emtialar olduğu düşünüldüğünde, 7.700 dolar barajını yine kritik eşik olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak Peter Brandt’in dediği gibi BTC’nin girmiş olduğu yükseliş trendi, Bitcoin’i kısa sürede 8.400 dolar seviyelerine getirirse, Bitcoin halving’e de bir ay kalmışken BTC piyasalarında eşine az rastlanır fiyatlanma hareketlerine şahit olabiliriz.

bitcoin için yükseliş hedefiKripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin. Sağlıcakla kalın.

Etiketler: