BTC : 84380 ₺ ETH : 2934 ₺ XRP : 1.915 ₺ LTC : 368.6 ₺ USDT : 7.621 ₺ XLM : 0.6029 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin
  3. “Bitcoin için en iyi senaryo devletlerin aşırı harcaması”: Alex Krüger

“Bitcoin için en iyi senaryo devletlerin aşırı harcaması”: Alex Krüger

“Bitcoin için en iyi senaryo devletlerin aşırı harcaması”: Alex Krüger
0

Ekonomist Alex Krüger son günlerde yaşanan gelişmeler üzerine şu açıklamalarda bulundu: “Bitcoin için en iyi senaryo devletlerin aşırı harcaması ve kontrolü kaybetmesi.”


Bitcoin için en iyi senaryo devletlerin aşırı harcaması

Korona Salgınının başlamasının ardından günler geçti ve yetkililer salgının etkileri minimize etmek için önlemler almaya devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü, Korona Salgınını “Küresel Pandemi” ilan etti ve AB ve ABD başta olmak üzere salgın ile mücadele için ciddi teşvik fonları açıkladı. ABD 700 milyar dolar ve AB ise 625 milyar dolarlık fon ayırdığını duyurdu.

Salgının etkisi ile tedarik zinciri sekteye uğradı ve üretim olumsuz yönde etkileniyor. Reel ekonomideki gelişmeler finansal piyasalarda daha şiddetli hissediliyor. S&P500, Nasdaq ve Dow Jones gibi birçok endeks erimeye devam ediyor. Aşağıdaki grafikte S&P500’deki değişimi görüyoruz. 19 Şubat’tan beri S&P500’de yaklaşık yüzde 30’luk erime yaşanıyor.

“Bitcoin için en iyi senaryo devletlerin aşırı harcaması”: Alex KrügerLütfen Bkz: 2019’da ne kadar kripto para çalındı biliyor muydunuz?

koinmedya_brave

Bu süreçte Bitcoin ve kripto paralar da ciddi değer kaybı yaşıyor. Alex Krüger, Bitcoin taraftarlarının Bitcoin’in değer birikim aracı ya da  güvenli liman iddialarında yanıldıklarını belirtti.

Krüger, konuyla ilgili açıklamalarına devam ederek şu ifadeleri paylaştı:

“Bitcoin taraftarları salgın ile ilgili hazırlanan teşvik paketlerini eleştiriyor. Oysa bu paketler kısa ve uzun vadede Bitcoin için olumlu bir gelişme. Teorik olarak Bitcoin için en iyi senaryo devletlerin aşırı harcaması ve kontrolü kaybetmesi.”

Lütfen Bkz: Bitcoin taraftarı başkan adayı Yang’ın vaadini Trump gerçekleştiriyor

Salgının etkisinin hafiflemesi ile beraber Bitcoin fiyatlarında tekrardan yukarı yönlü bir hareketlenme beklenebilir.

Kaynak

Etiketler: