BTC : 81750 ₺ ETH : 1.776 ₺ XRP : 44.56 ₺ LTC : 7.635 ₺ USDT : 345.9 ₺ XLM : 0.2315 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin için 9200 dolar altı beklenmemeli – Neden mi?

Bitcoin için 9200 dolar altı beklenmemeli – Neden mi?

Bitcoin için 9200 dolar altı beklenmemeli – Neden mi?
0

Bitcoin için 9200 dolar  altı olası mı?  Piyasamızın süper kahramanı son 48 saatte ecel terleri döktü. Kısa sürede inanılmaz bir irtifa kaybetmesine rağmen hala Bitcoin için 9200 dolar altı mümkün değil. Bu iddianın sahibi ise piyasanın gedikli analistleri.


“Bitcoin için 9200 dolar altı biraz zor”

Çarşamba gecesinden başlayıp Perşembe sabahına kadar süren kara gecede Bitcoin fiyatları 600 dolar birden düşmüştü. 9,600 seviyesini gören fiyatlar birçok yatırımcıya göre sonun başlangıcı şeklinde yorumlandı. Zira haftalardır dedikodusu dolaşan alçalan üçgen formasyonu gerçeğe dönüşebilir ve BTC fiyatları 6,000 doları tekrar görebilirdi.

Ancak korkulan olmadı ve kahramanımız düştüğü yerden çabuk doğruldu. 10,000 dolar seviyesinde bulduğu kuvvetli desteği ardına aldı ve düşüşünden birkaç saat geçmesine rağmen kaybettiği bütün puanları geri topladı.

Aslında kısa zaman içinde bu kadar volatilitenin olması pek sık yaşanan bir olay değildi ve haliyle herkes neler olduğunu merak etti. Meşhur bir analist bu durumu ayılar ile boğaların amansız savaşına benzetti. Ona göre Bitcoin kesin olmamakla birlikte bir boğa rallisine hazırlanıyor.  Dolayısı ile ayılara teslim olmaması için daha fazla düşmemesi gerekiyor.

koinmedya_brave

Ani iniş çıkışlar Ayı-Boğa savaşını andırıyor

CryptoKea,  kendi geliştirdiği ve Bitcoin’in mevcut fiyatı ile 200 günlük hareketli ortalamasını karşılaştırdığı “Mayer Multiple” analizinde en kötü senaryoyu açıkladı. Buna göre Bitcoin’in önümüzdeki günlerde düşeceği en dip seviye 9,200 dolar.

Aynı analist BTC fiyat hareketlerini ve eğilimlerini anlattığı başka bir tweet’inde yine fiyat aralıklarını belirlemek için “Mayer Multiple” tekniğini kullanıyor. CryptoKea, üstte değindiğim sonuca 2016 Bitcoin Halving olayından önce gerçekleşen fiyat hareketlerini inceleyerek ulaşıyor. Meşhur 2016 Halving işleminden önce uzun bir boğa sezonu yaşanmış.

9,400 dolar seviyesi çok kritik

9000 dolar seviyesinin önemine dikkat çeken sadece CryptoKea değil. Ünlü yatırımcı Josh Rager da 9,400 dolar seviyesinin Bitcoin için önemli bir destek noktası olduğunun altını çiziyor. Rager’a göre ani düşüşün ardından gelen toparlanma boğaların hala güçlü olduğunu gösteriyor.

Lütfen Bknz!: Bitcoin 9400 dolar hattını müdafaa ettiği sürece boğa sezonu sürecek

Adaptive Capital’in ortağı ve Bitcoin’in önde gelen zincir içi ölçüm analisti olan Willy Woo da düşüşten ziyade yükselişin süreceğini iddia etti.  Woo, Bitcoin’in boğa piyasasında sıkça şahit olunan bir genişleme evresinde olduğuna dikkat çekti. Ancak boğa koşusu için bir tarih vermesinin mümkün olmadığını dile getirdi.

CryptoKea’nın analizinde yaptığı gibi geçmiş fiyatlarından hareketle ileriye dönük bir tahminde bulunmamız gerekirse BTC fiyatları yakında yükselişe geçebilir. Yatırımcıların uykularını kaçıran Bitcoin için 9200 dolar altına düşeceği iddiasının gerçekleşmesi şu an için pek mümkün görünmüyor. Dolayısı ile boğa koşusu uzakta olmayabilir.

Kaynak

Etiketler: