BTC : 84339 ₺ ETH : 2932 ₺ XRP : 1.917 ₺ LTC : 370.5 ₺ USDT : 7.608 ₺ XLM : 0.595 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Düşüşü unutun – Bitcoin hash gücü tüm zamanların zirvesine çıktı!

Düşüşü unutun – Bitcoin hash gücü tüm zamanların zirvesine çıktı!

Düşüşü unutun – Bitcoin hash gücü tüm zamanların zirvesine çıktı!
0

Bitcoin hash gücü tüm zamanların zirvesine çıktı! BTC fiyatının 2,000 dolar değer kaybettiği bu günlerde madencilerin hash gücü üretimi yeni bir ATH yaptı. Bunun üzerinden analistlerin yorumlarına bakalım.


Bitcoin hash gücü tüm zamanların zirvesine çıktı!

Bitcoin (BTC) hash gücü alanında yeni bir rekora imza attı. Unfolded’un ekibine göre, Bitcoin’in hash gücü (hash rate) yeni bir tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Unfolded ekibi, aşağıdaki tweet üzerinden kripto topluluğuna bu olay ile ilgili bilgi verdi.

Bitcoin hash gücü tüm zamanların zirvesine çıktı! BTC fiyatının 2,000 dolar değer kaybettiği bu günlerde madencilerin hash gücü üretimi yeni bir ATH yaptı.

BTC madencileri mevcut piyasa düşüşünden etkilenmediler

Ayrıca Coinmetrics ekibi de Bitcoin ağı ile ilgili faaliyetleri inceleyerek, BTC madencilerinin kripto piyasasında devam eden düşüş trendinden etkilenmedikleri sonucuna varıyor.

koinmedya_brave

Şöyle diyorlar: “Öyle görünüyor ki Bitcoin madencileri piyasadaki düşüşten etkilenmediler. Hash gücü üretmeye devam ediyor ve rekor seviyelere çıkardılar. CMBI Bitcoin Hash Rate Index indikatörü, madencilerin saniyede 130 ETH’den daha fazla güç ürettiğini gösteriyor.”

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Kısa vade Bitcoin görünümü ayı

Peki, BTC bundan sonra nasıl hareket edebilir. Kıdemli Bitcoin analisti Willy Woo, yaşanan dalgalanma ile ilgili kısa bir analiz sunuyor. Woo’ya göre, Bitcoin’in on-chain temelleri önümüzdeki haftalarda boğaya dönüşebilir. Ayrıca BTC dip seviyesini ilan etmede çok aceleci davranılmaması gerektiği konusunda da uyarıyor. Ancak yine de mevcut 10,000 dolar seviyesine geri dönüş seviyesi olarak değerlendirmeye değer olabileceğini de belirtiyor.

Woo, Twitter üzerinden şu yorumda bulunuyor: “Yerel on-chain boğaya dönüşüyor (önümüzdeki birkaç haftada yaşanabilir). Henüz dip yaptı diyemeyiz. Her ne kadar yapmış olsa bile. Büyük salınımların olduğu zaman geri alımlar için kötü bir zamanlama değil.”

İlgili – Bitcoin Mart çöküşü tekerrür eder mi?

Yine de yılın sonuna doğru yaklaşıldıkça BTC grafiklerde zayıflık belirtileri göstermeye başlar. 2018 ve 2019 dördüncü çeyreklerinden benzer olaylar yaşanmıştı. Bundan dolayı analistler de kısa vadeli ayı döngüsüne doğru ilerliyor olabileceğimi de belirtiyorlar.

Tabii BTC’nin hash gücü farklı bir senaryoya dikkat çekiyor. Eğer bu doğrulanırsa BTC yakında güçlü bir toparlanma başlatabilir.

Kaynak

Etiketler: