BTC : 62.6 ₺ ETH : 2.226E-5 ₺ XRP : 31.68 ₺ LTC : 0.07122 ₺ USDT : 4.12 ₺ XLM : 15.82 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor

Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor

Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor
0

Bitcoin fiyatlarında düzeltme tüm piyasanın kriz yaşamasına neden oldu. Bitcoin tökezleyince tüm piyasada deprem yol açıyor. Ethereum ve Ripple gibi kripto paralar başta olmak üzere neredeyse tüm altcoinlerde ciddi fiyat düşüşleri yaşanıyor.


Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor

Bitcoin ve kripto para piyasaları, 2019 yılı daha bitmeden yeni bir düzeltme daha yaşıyor. Ancak Bitcoin’de başlayan düzeltme Ethereum ve Ripple’da başta olmak üzere altcoin’lerde yıkıcı etki gösteriyor. Kısaca Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple toplam piyasanın yüzde 80’ini oluşturuyor. Aşağıdaki grafikte yazının kaleme alındığı saatte CoinMarketCap’deki top 3’de bulunan kripto paraların fiyatlarındaki değişimi görüyoruz. Bitcoin fiyatlarındaki yüzde 2,56’lık küçülmeye rağmen Ethereum’da yüzde 6,56 ve Ripple’da yüzde 7,93’lük bir daralma yaşanıyor. Bu durum “Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor” iddiasını güçlendiriyor.

Bitcoin hapşırınca Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor

koinmedya_brave

Lütfen Bkz: Ethereum kurucusundan blockchain savaşları ve blockchain 3.0 üzerine açıklamalar

Diğer kripto paralardaki kriz ise daha şiddetli. Zcash, Verge, Qtum, Dash, VeChain ve Binance Coin gibi kripto paralarda yüzde 9 ve üzeri bir daralma yaşanıyor. Bu durum kripto para piyasalarının Bitcoin’e ne kadar bağlı olduğunu gösteriyor.

Tüm piyasanın tek bir kripto paraya odaklanması ise piyasadaki risk unsurunu arttırıyor. Kısaca yumurtalar tek sepette toplanıyor. Yıl içerisinde bazı kripto paraların diğerlerinden ayrışarak arttığına şahit olduk ancak bu ayrışma yeterli düzeyde olmuyor. Dünkü düzeltmenin ardından piyasanın genelinden ayrışan 4 kripto para dikkat çekiyor. Bu kripto paralar: Waves, Bytecoin, Kyber Network ve Fetch.ai. Aşağıdaki grafikte bu 4 kripto paranın fiyatlarındaki artışı görüyoruz.

Bitcoin hapşırınca Bitcoin hapşırınca Ethereum ve Ripple grip oluyor

Lütfen Bkz: Ripple XRP ilk kez ABD resmi devlet belgelerinde

Ancak yukarıdaki kripto paraların toplam piyasa değeri 100 milyon dolar ve altında olduğu için fiyatlarındaki değerlenmenin piyasanın geneline olumlu etkisi olmuyor.

Kaynak