BTC : 82200 ₺ ETH : 1.863 ₺ XRP : 46.19 ₺ LTC : 7.674 ₺ USDT : 353.7 ₺ XLM : 0.2417 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bitcoin hangi direnci aşarsa yükseliş başlar?

Bitcoin hangi direnci aşarsa yükseliş başlar?

Bitcoin hangi direnci aşarsa yükseliş başlar?
0

Bitcoin bize bu hafta yakın zamanda meydana gelen senaryonun tekrarını yaşattı. Acaba 6500 dolarda güçlü bir destek oluşturan Bitcoin hangi direnci aşarsa yükseliş başlayabilir?


Bitcoin hangi direnci aşarsa yükseliş başlar?

Olağanüstü bir gelişme olmadığı sürece Bitcoin bu haftayı, 5 gün önce başladığı 7000 dolar seviyesinin hemen üzerinde bitirecek gibi görünüyor. Grafiğin alt tarafına baktığımızda Bitcoin’in 2 seferdir sert tepki verdiği 6500 dolar seviyesinde çok güçlü bir destek seviyesi oluşturduğunu söyleyebiliriz.

BTC fiyatlarının hafta içinde 6500 dolar düşmesi ile birlikte oluşan alım baskısı Bitcoin’in dün tekrar 7300 dolar seviyesine çıkmasını sağladı. Dünden bu yana hafif bir geri çekilme yaşayan BTC fiyatları yazım esnasında 7,177 dolardan işlem görüyor.

koinmedya_brave

Fiyat grafiğinin üst tarafına baktığımızda Bitcoin’in aşması gereken birçok direnç seviyesi var. Peki, Bitcoin hangi direnci aşarsa yükseliş başlar? Bu sorunun cevabını Twitter dünyasının ünlü kripto analistlerinden fil₿fil₿’in paylaştığı grafikten öğrenebiliriz.

Görüldüğü üzere Bitcoin’i kısa vadede uğraştıracak olan en yakın direnç seviyesi 7500 dolar. Geçen ay sadece bir defa kırılan bu seviyeye Bitcoin fiyatları henüz bu ay yükselemedi. Şu anki trend düşüş yönünde olduğu için analistler öncelikle BTC fiyatlarının 6800- 6900 dolar seviyesine düşmesini bekliyor. (Bitcoin boğaya ne zaman dönecek?)

Bu arada, Bitcoin fiyatları 2019 senesini birçok uzmanın ileri sürdüğü gibi 7000 doların üzerinde tamamlayacak gibi görünüyor. 2018’in sonunda BTC fiyatlarının 3500 dolar civarında olduğu hesaba katılırsa Bitcoin yüzde 100 artış göstermiş. Peki, uzun zamandır beklenen boğa piyasası ne zaman başlayacak?

2020 Bitcoin için boğa yılı olabilir

Birçok analist kendilerince haklı sebepler ileri sürerek 2020 yılında Bitcoin’in boğa piyasasında olacağı tahmininde bulunuyor. Tabi ki bu öngörüyü destekleyen birçok faktör var. Bunlardan en önemlileri Bitcoin’in 6500 dolar seviyesinde oluşturduğu set ve Mayıs ayında gerçekleşecek olan Halving olayı.

Birçok analist, her ne kadar tartışmalı bir iddia olsa da Bitcoin’in 6500 dolarda dip yaptığını ve bu noktada güçlü bir destek seviyesi oluşturduğunu ortaya atıyor. Dolayısı ile BTC fiyatlarının 6500 dolar seviyesinin altına düşmesi yakın zamanda pek mümkün görünmüyor.

Neredeyse her 4 senede bir gerçekleşen Halving, önceki senelerde BTC fiyatlarında muazzam bir artışın yaşanmasına sebep olmuştu. Bu yüzden yaklaşan halving öncesinde birçok yatırımcı yavaş yavaş Ocak ayından itibaren Bitcoin biriktirmeye başlayacaktır. (İşte Bitcoin’in muhtemel yeni hedefleri)

Bununla birlikte, uzmanlarca küresel bir finans krizinin yaklaşmakta olduğu söylentisi yatırımcıların güvenli bir yatırım aracı olarak Bitcoin’e yönelmesine sebep olabilir. Bütün bu faktörler Bitcoin fiyatının yükselmesine sebep olabilir. Ancak bun yükselişin başlaması için Bitcoin’in öncelikle 7500 ve uzak vadede ise 10.000 dolar dirençlerini kırması gerekiyor.

Kaynak